• Informacje na temat:

  źródła energii w polsce

Artykuły na temat: źródła energii w polsce
 • Polsce grozi katastrofa demograficzna. Bez imigrantów wkrótce zabraknie rąk do pracy

  ...sukces ekonomiczny. Pierwszym jest stopniowe odchodzenie od węgla jako głównego źródła energii (przed wojną dostarczał on 90 proc. energii, w 1960 r. już tylko 48 proc.). Drugim była masowa imigracja(...), że Polska jest wolna od niebezpieczeństwa niedoboru siły roboczej - według Ministerstwa Pracy na koniec sierpnia 2014 r. stopa bezrobocia wynosiła w Polsce 11,7 proc. - to jednak prognozy GUS...

 • Odnawialne źródła energii coraz bardziej dostępne dla konsumentów

  Trwa rewolucja w branży energetycznej. Odnawialne źródła energii (OZE) są coraz bardziej dostępne dla konsumentów. Istotnych zmian oczekujemy także w Polsce.

 • Polacy są zmęczeni - pracują mało wydajnie

  ...połączymy jedno z drugim, to mamy prosty sposób na obniżenie efektywności i wypalenie zawodowe - mówi Marzena Jankowska. Istnieją cztery źródła energii życiowej: fizyczne, emocjonalne, mentalne(...) z menedżerów to lider, który osiąga najwyższy poziom efektywności. W Polsce na niezadowolenie z pracy i zmęczenie nadmiarem obowiązków zawodowych skarży się blisko 60 proc. pracowników. Mniejsze...

 • Odnawialne źródła energii w twoim domu - co i za ile?

  Współcześnie na całym świecie, jak również w Polsce, odnawialne źródła energii są wykorzystywane w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Zielona energia to ekologia i ekonomia w jednym.

 • "Zielone" miejsca pracy

  Do 2020 roku nasz kraj musi uzyskać 15 proc. udział OZE (Odnawialne Źródła Energii) w finalnym zużyciu energii. W 2006 roku wskaźnik ten ukształtował się na poziomie 7,5 proc., zatem w ciągu kolejnych 14 lat powinien ulec podwojeniu. W przeciwnym wypadku spalanie szkodliwych substancji odczuje nie tylko planeta, ale również nasza kieszeń.

 • Odnawialne źródła energii po nowemu

  Energetyka wiatrowa i fotowoltaika wyhamowały - z wielokrotnie opisywanych i znanych przyczyn. Rząd wyszedł z alternatywną koncepcją klastrów energii. Ministerstwo Energii liczy "na szereg pomysłów, na które urzędnik by nigdy nie wpadł".

 • Pół królestwa za inżyniera!

  Cztery dekady temu co szósty Europejczyk w wieku 12 lat chciał zostać astronautą. Dziś chce być gwiazdą futbolu. W jego hierarchii zawód inżyniera znajduje się dopiero na piątym miejscu. W Polsce coraz więcej młodych ludzi chce zostać inżynierami.

 • KGHM wykorzysta własne źródła energii

  Po ogłoszeniu 20. stopnia zasilania, KGHM będzie wykorzystywał pełną moc własnych źródeł energii podała spółka w komunikacie.

 • ​Płace w górnictwie węgla w grudniu wzrosły o 37,3 proc. rok do roku

  ...na 86,1 mln ton w 2030 r. W każdym scenariuszu węgiel kamienny z brunatnym, mają pozostać podstawowymi nośnikami energii w Polsce w 2030 r., choć ich procentowy udział w miksie energetycznym będzie(...)23 stycznia informowaliśmy: Rząd rozpatrzył we wtorek Program dla sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce Rada Ministrów na wtorkowym posiedzeniu rozpatrzyła Program dla sektora górnictwa węgla...

 • KE przygotowuje zmiany w funkcjonowaniu rynku energii elektrycznej

  KE przygotowuje zmiany dot. kształtu rynku energii elektrycznej w UE. Ma być więcej współpracy między krajami, swobodniejszy przepływ prądu ponad granicami, a także zachęty cenowe, by wspierać źródła odnawialne. Na niektórych rozwiązaniach Polska może stracić.