• Informacje na temat:

  źródło energii elektrycznej

Artykuły na temat: źródło energii elektrycznej
 • ...% chce zacząć oszczędzać źródło: badania banku BNP Paris z grudnia 2012 roku Jak Anna rzuciła palenie Konieczność oszczędzania może być sposobem na zdrowsze, ciekawsze życie i odkrycie nowych pasji(...). badanych twierdzi, że przy wyborze AGD decyduje się na ten sprzęt, który zużywa najmniej energii. Zasady taniego życia Elżbieta poszła o krok dalej. Kupiła miernik, który sprawdza, ile prądu zużywają...

 • Polacy nie chcą płacić więcej za prąd

  Najpóźniej w 2020 roku zamiast z mierników energii elektrycznej będziemy korzystać z tak zwanych inteligentnych liczników. Zmiany przewiduje projekt nowego prawa energetycznego.

 • Nie warto oszczędzać na zdrowiu pracownika

  ...i psychiczna to główne wyznaczniki dobrze i lojalnie wykonanej pracy. Warto pomyśleć o tym zawczasu, bo w końcu pracownik składający wypowiedzenie lub zwolnienie L4 to koszty, których można uniknąć. Źródło...

 • Energia od operatora telekomunikacyjnego? Teraz razem z internetem i telefonem możesz zamówić również prąd. Sprawdź, czy takie rozwiązanie może być dla ciebie opłacalne. Czy wspólna faktura za energię oraz abonament za komórkę to dobra kombinacja? Co oferują operatorzy?

 • ...odpowiedź jedynie odwołując się do subiektywnych wrażeń. Każde źródło emitujące dźwięki może być w różny sposób odebrane. Posiadacz motocykla, niech to będzie Harley, prawdopodobnie znajduje w dźwięku(...), długie godziny poświęcają próbom i rozwijaniu umiejętności - dawki energii akustycznej są bardzo wysokie, za wysokie. Jest to uzależnione oczywiście od rodzaju instrumentu oraz gatunku muzyki, jaką...

 • Opłata OZE od lipca na rachunkach za prąd

  Od lipca br. na naszych rachunkach za energię elektryczną pojawia się stawka opłaty OZE. Opłata OZE wynosi 2,51 zł/ MWh. Wynika ona z mechanizmów i instrumentów wspierania wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii oraz biogazu rolniczego i ciepła w instalacjach OZE, które zostały wprowadzone ustawą o OZE.

 • Odnawialne źródła energii w twoim domu - co i za ile?

  Współcześnie na całym świecie, jak również w Polsce, odnawialne źródła energii są wykorzystywane w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Zielona energia to ekologia i ekonomia w jednym.

 • Do niedawna na budowę mikroinstalacji, służących do wytwarzania energii, decydowali się tylko hobbyści. Ma to zmienić Ustawa o odnawialnych źródłach energii,...

 • Zalety i wady wykorzystania energii słonecznej w Polsce

  W ostatnich latach wykorzystanie naturalnych źródeł energii w celu uzyskania prądu i ogrzewania cieszy się coraz większą popularnością również w Polsce.

 • Energia elektryczna nie będzie tańsza

  Weszła w życie ustawa o rynku mocy, która z założenia jest mechanizmem wsparcia dla elektrowni i firm energetycznych. Po co firmom energetycznym taka pomoc publiczna?