• Informacje na temat:

  źródło energii elektrycznej

Artykuły na temat: źródło energii elektrycznej
 • ...% chce zacząć oszczędzać źródło: badania banku BNP Paris z grudnia 2012 roku Jak Anna rzuciła palenie Konieczność oszczędzania może być sposobem na zdrowsze, ciekawsze życie i odkrycie nowych pasji(...). badanych twierdzi, że przy wyborze AGD decyduje się na ten sprzęt, który zużywa najmniej energii. Zasady taniego życia Elżbieta poszła o krok dalej. Kupiła miernik, który sprawdza, ile prądu zużywają...

 • Coraz więcej mówi się na temat wykorzystywania energii geotermalnej. Wbrew pozorom, jest to rodzaj energii, który wykorzystywano już przed wiekami, jednak dopiero niedawno zaczęto interesować się źródłami geotermalnymi jako sposobem ogrzewania.

 • Nie warto oszczędzać na zdrowiu pracownika

  ...i psychiczna to główne wyznaczniki dobrze i lojalnie wykonanej pracy. Warto pomyśleć o tym zawczasu, bo w końcu pracownik składający wypowiedzenie lub zwolnienie L4 to koszty, których można uniknąć. Źródło...

 • Polacy nie chcą płacić więcej za prąd

  Najpóźniej w 2020 roku zamiast z mierników energii elektrycznej będziemy korzystać z tak zwanych inteligentnych liczników. Zmiany przewiduje projekt nowego prawa energetycznego.

 • ...odpowiedź jedynie odwołując się do subiektywnych wrażeń. Każde źródło emitujące dźwięki może być w różny sposób odebrane. Posiadacz motocykla, niech to będzie Harley, prawdopodobnie znajduje w dźwięku(...), długie godziny poświęcają próbom i rozwijaniu umiejętności - dawki energii akustycznej są bardzo wysokie, za wysokie. Jest to uzależnione oczywiście od rodzaju instrumentu oraz gatunku muzyki, jaką...

 • Energia od operatora telekomunikacyjnego? Teraz razem z internetem i telefonem możesz zamówić również prąd. Sprawdź, czy takie rozwiązanie może być dla ciebie opłacalne. Czy wspólna faktura za energię oraz abonament za komórkę to dobra kombinacja? Co oferują operatorzy?

 • Opłata OZE od lipca na rachunkach za prąd

  Od lipca br. na naszych rachunkach za energię elektryczną pojawia się stawka opłaty OZE. Opłata OZE wynosi 2,51 zł/ MWh. Wynika ona z mechanizmów i instrumentów wspierania wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii oraz biogazu rolniczego i ciepła w instalacjach OZE, które zostały wprowadzone ustawą o OZE.

 • Odnawialne źródła energii w twoim domu - co i za ile?

  Współcześnie na całym świecie, jak również w Polsce, odnawialne źródła energii są wykorzystywane w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Zielona energia to ekologia i ekonomia w jednym.

 • Do niedawna na budowę mikroinstalacji, służących do wytwarzania energii, decydowali się tylko hobbyści. Ma to zmienić Ustawa o odnawialnych źródłach energii,...

 • Litwa i Estonia chcą wprowadzenia ceł ochronnych na tani prąd

  W krajach bałtyckich rozważane jest wprowadzenie cła na energię elektryczną z Rosji. Litwa i Estonia chcą w ten sposób chronić swój rynek. Na razie nie jest jednak znane stanowisko Łotwy w tej sprawie. Kolejny problem to tania energia z elektrowni atomowej w Ostrowcu na Białorusi.