• Informacje na temat:

  zus

Artykuły na temat: zus
 • "Rzeczpospolita": ZUS ściga niby-chorych

  ..."Rz" ustaliła, że automatycznie sprawdzane są wszystkie osoby prowadzące działalność gospodarczą, które dobrowolnie płacą składkę na ubezpieczenie chorobowe. "ZUS wdrożył nowe narzędzie w swoim(...) o kilkanaście procent i są one rozpatrywane bardzo szybko" - czytamy. Według dziennika w ostatnim kwartale 2018 r. ZUS wydał 9,2 tys. decyzji wstrzymujących wypłatę 9 mln zł zasiłków, a w pierwszym kwartale...

 • 1 sierpnia, po ponad dwumiesięcznym okresie uzgodnień i negocjacji, Comarch i Zakład Ubezpieczeń Społecznych zawarły aneks do umowy na utrzymanie KSI regulujący kwestie tzw. Modelu Współdziałania w utrzymaniu KSI ZUS. Model określa zasady współpracy podmiotów biorących udział w utrzymaniu KSI ZUS tj. Comarch, ZUS i Asseco.

 • ZUS: liczba papierowych zwolnień ciągle spada

  ...- Liczba papierowych zwolnień od początku obowiązku stosowania e-ZLA jest niezwykle mała i systematycznie spada. W kwietniu wpłynęło ich ledwie ponad 500, to 33 razy mniej niż jeszcze w grudniu ubiegłego roku – przekazał rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz.

 • Rada Nadzorcza ZUS uzupełniła skład zarządu Zakładu o dwie osoby - Dorotę Bieniasz odpowiedzialną za świadczenia i orzecznictwo i Marcina Wojewódkę, któremu będą podlegać administracja i sprawy pracownicze - dowiedziała się PAP w ZUS.

 • ...dziedziczenia i niezbędnych formalnościach. Procedura dotycząca dziedziczenia składek zarówno z OFE, jak i subkonta w ZUS (czyli z II filaru emerytalnego) jest bezpłatna. Informacje na ten temat można uzyskać w oddziale ZUS lub pod nr. tel. 22 5601600. Tymczasem wiele osób dostaje zaproszenia na spotkania w sprawie dziedziczenia składek w II filarze. Organizatorzy sugerują, że współpracują  z ZUS...

 • Federacja Przedsiębiorców Polskich apeluje o wstrzymanie kontroli ZUS dotyczących ozusowania umów zleceń z lat 2009-2017.

 • Pracownicy ZUS grożą strajkiem. Prezes ZUS: nie ma powodów do obaw

  Pracownicy ZUS grożą strajkiem. - Negocjacje z załogą trwają, ale nie ma powodów do obaw - mówi prezes ZUS Gertruda Uścińska w piątkowym numerze "Rzeczpospolitej".

 • Pięć nazwisk w konkursie na stanowisko prezesa ZUS

  Do kolejnego etapu konkursu na stanowisko prezesa ZUS zakwalifikowanych zostało pięć osób: Katarzyna Kalata, Piotr Kobierski, Adam Niedzielski, Michał Schröder oraz Edyta Stępień - wynika z informacji zamieszczonej na stronie ZUS.

 • Kontrole zwolnień lekarskich, nowe możliwości ZUS-u

  Wraz z początkiem 2019 roku oddziały ZUS zaczęły wysyłać do pracodawców zatrudniających co najmniej 20 pracowników informację o obowiązku kontrolowania prawidłowości wykorzystania zwolnienia lekarskiego przez pracowników oraz raportowania ZUS w cyklach miesięcznych (do 15. dnia każdego miesiąca) informacji z przeprowadzonych kontroli. Dla ułatwienia pracodawcom załączono nawet wzór informacji...

 • ZUS zakończył wysyłkę informacji o stanie kont ubezpieczonych

  Trzy tygodnie przed wyznaczonym terminem ZUS zakończył wysyłkę 18,5 mln listów z informacją o stanie konta ubezpieczonego - poinformował w piątek Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Ostatnie listy powinny dotrzeć do klientów ZUS w najbliższą środę.