• Informacje na temat:

  zus

Artykuły na temat: zus
 • ...dziedziczenia i niezbędnych formalnościach. Procedura dotycząca dziedziczenia składek zarówno z OFE, jak i subkonta w ZUS (czyli z II filaru emerytalnego) jest bezpłatna. Informacje na ten temat można uzyskać w oddziale ZUS lub pod nr. tel. 22 5601600. Tymczasem wiele osób dostaje zaproszenia na spotkania w sprawie dziedziczenia składek w II filarze. Organizatorzy sugerują, że współpracują  z ZUS...

 • Rada Nadzorcza ZUS uzupełniła skład zarządu Zakładu o dwie osoby - Dorotę Bieniasz odpowiedzialną za świadczenia i orzecznictwo i Marcina Wojewódkę, któremu będą podlegać administracja i sprawy pracownicze - dowiedziała się PAP w ZUS.

 • Pracownicy ZUS grożą strajkiem. Prezes ZUS: nie ma powodów do obaw

  Pracownicy ZUS grożą strajkiem. - Negocjacje z załogą trwają, ale nie ma powodów do obaw - mówi prezes ZUS Gertruda Uścińska w piątkowym numerze "Rzeczpospolitej".

 • Federacja Przedsiębiorców Polskich apeluje o wstrzymanie kontroli ZUS dotyczących ozusowania umów zleceń z lat 2009-2017.

 • Kontrole zwolnień lekarskich, nowe możliwości ZUS-u

  Wraz z początkiem 2019 roku oddziały ZUS zaczęły wysyłać do pracodawców zatrudniających co najmniej 20 pracowników informację o obowiązku kontrolowania prawidłowości wykorzystania zwolnienia lekarskiego przez pracowników oraz raportowania ZUS w cyklach miesięcznych (do 15. dnia każdego miesiąca) informacji z przeprowadzonych kontroli. Dla ułatwienia pracodawcom załączono nawet wzór informacji...

 • Pięć nazwisk w konkursie na stanowisko prezesa ZUS

  Do kolejnego etapu konkursu na stanowisko prezesa ZUS zakwalifikowanych zostało pięć osób: Katarzyna Kalata, Piotr Kobierski, Adam Niedzielski, Michał Schröder oraz Edyta Stępień - wynika z informacji zamieszczonej na stronie ZUS.

 • Składki ZUS przy zbiegu ubezpieczeń

  Składki na ZUS od umów zleceń nie będą odprowadzane, jeśli w umowie o pracę ma pani zagwarantowane co najmniej minimalne wynagrodzenie. Obecnie minimalna pensja wynosi 1850 zł (brutto), a od 1 stycznia 2017 roku wzrośnie do 2 tys zł. Taką interpretację przepisów (art. 9 ust. 1 Ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych) potwierdza decyzja nr 422/2016 Oddziału ZUS w Lublinie. Jeśli w firmie...

 • Powstają dwa nowe punkty Centrum Obsługi Telefonicznej klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pierwszy otwarto w piątek w Jaśle. Dzięki temu spadnie oczekiwanie na połączenie z infolinią ZUS - mówi rzecznik prasowy ZUS Wojciech Andrusiewicz.

 • ...– ubezpieczenie wypadkowe; – 62,50 zł – Fundusz Pracy. Wysokość składki zdrowotnej będzie znana w styczniu 2017 r. W przypadku osób, które niedawno założyły firmę i mają mniejsze stawki składek (tzw. mały ZUS...

 • Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska chce uproszczenia struktur w ramach trwającego przeglądu funkcjonowania firmy i jego kadr. W rozmowie z PAP zapowiedziała zmiany struktury organizacyjnej Zakładu, które rozpoczną się najprawdopodobniej w grudniu.