• Informacje na temat:

  zus czy ode

Artykuły na temat: zus czy ode
 • Dla kobiet nie będzie litości

  Justyna Krawczyk pracuje w hipermarketach od 13 lat, obecnie w Praktikerze na Śląsku. - Mam 51 lat, stale dokucza mi kręgosłup, mam zwyrodnienia kręgów szyjnych. Ale nawet młodsze ode mnie dziewczyny, po 37, 40 lat, też cierpią z powodu bólów kręgosłupa. A od dźwigania ciężarów bolą też nas ręce - opowiada. - Pracujemy bardzo ciężko przez 7 godzin i 45 minut dziennie, bo przysługuje nam 15 minut...

 • Bezprawie ZUS w majestacie prawa. Coraz więcej osób bez zasiłku chorobowego

  Rozporządzenie, dzięki któremu można odmówić wypłaty pieniędzy ubezpieczonemu, jest dla organu rentowego świętością. Ważniejszą niż ustawa.

 • Decyzja o nabyciu wybranej nieruchomości to często jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Jeśli niemożliwe jest niezwłoczne podpisanie umowy kupna-sprzedaży, warto rozważyć podpisanie umowy przedwstępnej, aby mieć pewność, że sprzedający nie rozmyśli się lub nie zmieni ustalonych wcześniej warunków.

 • Obywatel czy przedsiębiorca to mój klient, który powinien otrzymać ode mnie dobry produkt w postaci cyfrowej usługi lub informacji na potrzeby własne lub do przetworzenia i wykreowania nowej aktywności, a nawet biznesu. Obywatel przede wszystkim chce, by go nie bolała głowa, gdy chce załatwić sprawę urzędową przez internet. Chce, by to było proste. Jest już przyzwyczajony, że tak jest w banku

 • Anna Streżyńska - dama cyfrowa

  Teoretycznie państwo się zinformatyzowało. Wydajemy kupę forsy na urzędników i informatyzację chorych procedur, ale jak się popatrzy na efekty, to zysk jest zerowy - o swoim wejściu do resortu cyfryzacji, o rozgardiaszu w planach informatycznych państwa i o tym, dlaczego upadały projekty cyfrowe przeciwdziałające karuzelom VAT mówi minister Anna Streżyńska.

 • Emerytura powinna być obowiązkowa

  Czy państwo ma prawo zmuszać nas do oszczędzania na przyszłą emeryturę? Adam Mielczarek z Warszawy uważa, że nie i swoich praw próbuje dochodzić przed sądem. Prof. Marek Góra, twórca obowiązującego obecnie systemu emerytalnego, twierdzi, że odkładanie na starość powinno być powszechne i obowiązkowe.

 • Grabowski: OFE? Balcerowicz chce zrobić w Polsce drugi Budapeszt

  Gospodarczej Bogusław Grabowski w Kontrwywiadzie RMF FM. - W wyniku naszej reformy, każdy będzie mógł wybrać, czy zostać w OFE i ZUS, czy przenieść swoje oszczędności do ZUS w całości. Oszczędzanie tylko w OFE nie będzie możliwe. Przeniesienie całej składki do OFE niosłoby ze sobą ryzyko utraty całej przyszłej emerytury. Na takie ryzyko nie można obywatelowi pozwolić - tłumaczy gość RMF FM.

 • Prof. Orłowski: Śmierdzące rosyjskie pieniądze z cuchnącego źródła

  i nielegalnych transakcji. To miliony dolarów ze źródła co najmniej cuchnącego, które uciekły na Cypr przed opodatkowaniem" - tłumaczy gość RMF FM.