• Informacje na temat:

  zus czy ofe telefon

Artykuły na temat: zus czy ofe telefon
 • Wiele spraw zusowskich załatwisz teraz szybko przez internet. Stały kontakt z ZUS-em uzyskasz przez konto elektroniczne. Oto szczegóły.

 • Formalności przy zakupie mieszkania na kredyt

  Zakup mieszkania to dla wielu największa inwestycja w życiu. Ale to nie tylko przyjemności związane z wyborem mebli, podziałem pokoi i zakupem kina domowego. To też skomplikowana papierologia i wiele formalności do załatwienia i dokumentów do wypełnienia.

 • ...ten cel oszczędności uzyskane z bardziej racjonalnego korzystania z wody, energii elektrycznej, telefonów itp. Pieniądze, które dodatkowo odkładamy na emeryturę, nazywane są III filarem (I to ZUS, II(...) miesięcznie zaoszczędzić, najpierw policzmy, ile wydajemy. Zsumujmy wydatki na stałe opłaty i przez miesiąc zapisujmy pozostałe, aby sprawdzić, czy mamy deficyt, czy też jesteśmy na plusie. Jeśli pod...

 • ZUS czy ZUS i OFE? Musimy zdecydować do końca lipca!

  O tym, gdzie mają trafić nasze składki emerytalne - tylko do ZUS czy i do ZUS, i do OFE - możemy decydować jeszcze tylko przez najbliższych kilka dni.

 • ...oczywiście obciąć fundusze na opłaty. Ale warto próbować. Gaś światło, pierz w niższej temperaturze, oszczędzaj wodę, zamień pakiet telefonu czy kablówki na tańszy... Zakupy rób z listą, a z promocji(...). Jeśli chcesz więc godnie ją przeżyć, już teraz pomyśl o oszczędzaniu. Jeśli zdecydujesz się oszczędzać w tzw. III filarze (I to ZUS, II to OFE), masz kilka opcji do wyboru. Możesz odkładać na...

 • Za nami kolejne losowanie do OFE. 31 lipca ZUS przeprowadził losowanie wśród osób, które nie wybrały funduszu emerytalnego do 10 lipca. W losowaniu uczestniczyło sześć funduszy: AIG, Allianz, Axa, Generali, Pekao i Pocztylion.

 • Klienci Credit Suisse Life & Pensions OFE mogą korzystać z kolejnych nowych serwisów informacyjnych: IVR (ang. Interactive Voice Response) i SMS.

 • Rząd chce ograniczyć rolę OFE

  Rządowe pomysły zmian w systemie emerytalnym, budzą wśród ekonomistów obawy o wysokość przyszłych świadczeń. Nie ma na co czekać, lepiej wziąć sprawy w swoje ręce.

 • Jak skutecznie poinformować ZUS o chęci pozostania w OFE

  Wypełnienie oświadczenia o chęci dalszego inwestowania części składki emerytalnej w otwartym funduszu emerytalnym nie powinno zabrać więcej niż dwie, trzy minuty. W niektórych przypadkach jego wypełnienie i złożenie możliwe jest w pełni drogą elektroniczną. Większość zainteresowanych musi pofatygować się do oddziału ZUS-u lub przynajmniej na pocztę.

 • Obywatelu, emeryturę zrób sobie sam

  ZUS-owi brakuje coraz więcej pieniędzy na wypłatę świadczeń. Lepiej nie czekać, aż zabraknie mu na naszą emeryturę. Jeśli coś ma być wykonane porządnie, należy zadbać o to samemu.