• Informacje na temat:

  zus kiedy wypłata zawieszonych emerytur

Artykuły na temat: zus kiedy wypłata zawieszonych emerytur
 • ZUS zawiesił twoją emeryturę dlatego, że łączyłeś ją z pracą na etacie? Musi oddać te świadczenia i to wraz z odsetkami. Niestety, ZUS nie będzie o tym informować. Wniosek trzeba złożyć samemu.

 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już pierwsze emerytury dla osób, które uzyskały je w wyniku obniżenia wieku do nich uprawniającego - do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn - powiedziała w rozmowie z PAP prezes Zakładu prof. Gertruda Uścińska.

 • Mamy bardzo dobrą wiadomość dla osób, którym ZUS wstrzymał wypłatę emerytur, bo nie zwolniły się z pracy. ZUS odda zaległe świadczenia i to wraz z odsetkami. Można już składać wnioski o wypłatę pieniędzy.

 • ZUS: Od stycznia złożono 148 tys. wniosków emerytalnych

  Od stycznia do 18 maja złożono 148 tys. wniosków emerytalnych wynikających z obniżenia wieku emerytalnego - poinformowała PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Wydano już 98 tys. decyzji o wypłacie świadczenia.

 • Prawo nie zabrania nam dorabiać nawet, jeśli mamy etat lub pobieramy świadczenia z ZUS. Trzeba tylko wiedzieć, co nam wolno, a czego nie.

 • Emeryci są wpychani w szarą strefę. Czas skończyć z tą patologią

  W ocenie ekspertów, z jednej strony ustawodawca zachęca seniorów do zakładania firm, ale jednocześnie część z nich ogranicza. Grozi im zmniejszeniem lub utratą świadczenia, jeżeli po przejściu na wcześniejszą emeryturę zadeklarują zbyt "wysokie" zarobki. To niesprawiedliwe, ponieważ opłacali swoje składki przez lata.

 • Problematykę renty rodzinnej reguluje przede wszystkim ustawa z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tekst jednolity Dz.U. 2004 r. Nr 39 poz. 353), zwana(...) świadczeń oraz zasady i tryb przyznawania oraz wypłaty świadczeń. Renta rodzinna przysługuje uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury lub renty...

 • Projekt ustawy o rekompensacie za utracony deputat węglowy - do komisji sejmowej

  Sejm skierował do Komisji Energii i Skarbu Państwa rządowy projekt ustawy o 10-tysięcznym świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Poprawki do projektu zapowiedzieli m.in. przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Kukiz'15. Komisja omówi projekt w środę.

 • Sejm przyjął w czwartek Ustawę o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla, na podstawie której ponad 235 tys. emerytów i rencistów górniczych do końca roku otrzyma po 10 tys. zł rekompensaty za utracony deputat węglowy.

 • Deputaty węglowe płatne do świąt i bez podatku?

  Według propozycji beneficjenci tego wsparcia otrzymają do końca roku jednorazową rekompensatę w wysokości 10 tysięcy złotych. Rekompensaty będą kosztowały budżet ponad 2 miliardy 300 tysięcy złotych i będą zwolnione z podatku.