• Informacje na temat:

  zus kiedy zwrot zawieszonych emerytur

Artykuły na temat: zus kiedy zwrot zawieszonych emerytur
 • Każdy emeryt, bez względu na wiek, może dorabiać do świadczenia z ZUS.

 • Najważniejsze fakty o PPK, które trzeba znać

  Na dziś zaplanowane jest posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych w sprawie ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Jest to propozycja rządu, której celem jest poprawienie sytuacji finansowej Polaków na emeryturze. Zgodnie z założeniami mają one zacząć działać od początku przyszłego roku. Jakie są najważniejsze założenia projektu, które każdy pracownik powinien znać?

 • Sejm przyjął w czwartek Ustawę o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla, na podstawie której ponad 235 tys. emerytów i rencistów górniczych do końca roku otrzyma po 10 tys. zł rekompensaty za utracony deputat węglowy.

 • Cztery mity na temat II filaru systemu emerytalnego

  Od czasu powstania II filara systemu emerytalnego, koszt jego budowy nigdy nie przekroczył 4 proc. wydatków publicznych i w zdecydowanej większości mógł zostać pokryty wpływami z prywatyzacji.

 • Złożysz PIT, a fiskus i tak wlepi ci odsetki i mandat

  rozliczeń PIT. Kiedy opłaca się rozliczyć z małżonkiem? Co zrobić z zawyżonym zwrotem pieniędzy od fiskusa? Czy prywatną rehabilitację można odliczyć w PIT? Jak uniknąć podatku przy sprzedaży mieszkania

 • Spóźnienie? Jak uniknąć kary fiskusa?

  Podatnicy, którzy nie wiedzą, czy zdołają ogarnąć swoje podatki do 30 kwietnia, ryzykują karę w wysokości kilkuset złotych. W razie wątpliwości lepiej złożyć PIT roczny w terminie, a potem go skorygować w maju, z wyjaśnieniem, bez żadnej kary - radził podatnikom Artur M. Brzeziński w trakcie czatu zorganizowanego przez CZATerię i serwis Biznes.INTERIA.PL. Poniżej zapis z rozmowy.