• Informacje na temat:

  zus kontrole

Artykuły na temat: zus kontrole
 • PIP chce skuteczniejszych kontroli. Proponuje wcześniejszą rejestrację zatrudnienia w ZUS

  Ewidencjonowanie czasu pracy zleceniobiorców i wcześniejsza rejestracja zatrudnienia w ZUS – wdrożenie tych postulatów miałoby ułatwić egzekwowanie prawa.

 • ZUS ma prawo skontrolować płatników składek, co oznacza, że pracownicy Zakładu mogą złożyć wizytę w siedzibie przedsiębiorcy. Na przygotowanie się na taką kontrolę mamy co najmniej siedem dni. Warto wiedzieć, co urzędnik może zrobić, a czego mu nie wolno.

 • Ludzie nie boją się już chorować. ZUS planuje więc ostrzejsze kontrole zwolnień

  ...zwiększenie uprawnień kontrolnych ZUS dotyczących zwolnień lekarskich, tak by częściej można było przeprowadzać kontrole - podkreśla szefowa zakładu. Grzegorz Osiecki, Klara Klinger 25 września 2018(...) oddechowego. ZUS jest zaniepokojony: coraz wyraźniej "rozjeżdżają się" przychody od pracowników z wydatkami na choroby. W efekcie zwiększa się dziura w funduszu chorobowym - w 2009 r. była jeszcze...

 • Jak przygotować się na kontrolę z ZUS?

  Generalnie każdy płatnik składek może zostać poddany kontroli ZUS. Organ rentowy jest bowiem uprawniony do sprawdzenia, czy i jak płatnicy składek wykonują nałożone na nich zadania i obowiązki(...) płatnika osoby. Jeśli płatnik będzie znał swoje prawa i obowiązki oraz odpowiednio przygotuje się do kontroli, to wówczas wizyta w firmie inspektorów ZUS z pewnością będzie miała sprawny przebieg.

 • ZUS po kontroli wstrzymał lub cofnął świadczenia na kwotę ponad 200 milionów zł

  ...​Wstrzymanie lub cofnięcie świadczeń na kwotę 203,8 mln zł - to efekt kontroli zwolnień lekarskich prowadzonej przez ZUS w 2016 r - poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Rok wcześniej była to kwota o 8 mln zł mniejsza.

 • ZUS rozszerza kontrole umów

  Organ rentowy ma kompetencje nie tylko do badania tytułu zawarcia umowy o pracę, lecz także ważności jej poszczególnych części. Przedsiębiorcy są tym oburzeni.

 • Policja choruje bez konsekwencji, a Kowalski ścigany przez ZUS

  .... Uprzywilejowani są wśród nas Objęcie zmianami, które mają na celu skuteczniejsze kontrole absencji chorobowych, tylko ubezpieczonych w ZUS może wzbudzać kontrowersje. Szczególnie po ostatnich akcjach(...)Rząd podjął próbę walki z nadużywaniem zwolnień lekarskich przez pracowników. Obowiązujące od grudnia e-zwolnienia dostarczą ZUS i pracodawcy natychmiastowej informacji o wydanym zaświadczeniu. To...

 • Kontrole ZUS: Nieprawidłowości w 43 tysiącach przypadków

  W ubiegłym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadził ponad 80 tysięcy kontroli płatników składek. W blisko 43 tysiącach przypadków ujawniono nieprawidłowości.

 • ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie; 98 mln zł wraca do funduszu chorobowego

  ...​98,4 mln zł wróciło do funduszu chorobowego po tym, jak ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie w pierwszym półroczu 2017 r. - poinformował PAP w środę rzecznik Zakładu Wojciech Andrusiewicz.

 • Federacja Przedsiębiorców Polskich apeluje o wstrzymanie kontroli ZUS dotyczących ozusowania umów zleceń z lat 2009-2017.