• Informacje na temat:

  zus koszalin

Artykuły na temat: zus koszalin
 • Prezes ZUS: Pracodawca może otrzymać SMS-a o zwolnieniu lekarskim pracownika

  ...​Od 1 grudnia pracownik i pracodawca mogą otrzymywać SMS-a o wystawionym przez lekarza zwolnieniu - powiedziała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Zaznaczyła, że w wiadomości będzie informacja, od kiedy i do kiedy obowiązuje zwolnienie. Usługa jest darmowa.

 • Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska chce uproszczenia struktur w ramach trwającego przeglądu funkcjonowania firmy i jego kadr. W rozmowie z PAP zapowiedziała zmiany struktury organizacyjnej Zakładu, które rozpoczną się najprawdopodobniej w grudniu.

 • Tańsze zwolnienia dla zdrowia służby

  ...każdy z 92 podwładnych prokuratora okręgowego w Koszalinie i 87 prokuratorów z Gorzowa. Zdrowsi są prokuratorzy pracujący po sąsiedzku, w Szczecinie: zaledwie po 16 dni zwolnienia. Ale 209(...) jego intencją jest "optymalizacja wydatków na uposażenia funkcjonariuszy i żołnierzy". Jak chorują mundurowi Średni czas przebywania na zwolnieniu osób ubezpieczonych w ZUS to 14 dni...

 • W wyniku konkursu na dyrektorów 43 oddziałów ZUS 30 osób obejmie od 1 grudnia te stanowiska - dowiedziała się PAP w ZUS. W 13 przypadkach zostaną powołane osoby pełniące obowiązki, ponieważ nie było kandydatów spełniających wymagania i w tych przypadkach konkurs zostanie powtórzony.

 • Jeden, kilku, a w niektórych przypadkach kilkunastu kandydatów ubiega się o stanowiska dyrektorów oddziałów ZUS w całym kraju w konkursie rozpisanym przez zarząd po odwołaniu obecnych dyrektorów. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwolnił ich z dniem 30 listopada.

 • Gertruda Uścińska o e-zwolnieniach: Wierzę, że wszystko zadziała

  Wystawienie e-zwolnienia zajmuje specjaliście ok. 20 sekund, a system elektroniczny wyklucza jakiekolwiek pomyłki. Korzyścią dla pacjenta jest brak obowiązku dostarczania druku pracodawcy - przekonuje prezes ZUS.

 • Ministerstwo Cyfryzacji uruchamia system mID

  Ministerstwo Cyfryzacji uruchamia system mID, w tym mobilny dowód osobisty dostępny w smartfonie. 11 maja rusza pilotażowa wersja systemu.

 • Tajna operacja ZUS

  Jaki powinien być dla petentów pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Kompetentny i miły - wynika z pilnie strzeżonej instrukcji, do której dotarła "Gazeta Krakowska".

 • Wreszcie hak na ZUS

  Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zakwestionował w czwartek polską ustawę pozwalającą ZUS-owi na zawieszanie wypłat niektórych świadczeń Polakom mieszkającym za granicą.

 • E-podpis za 200 złotych?

  W sześciu polskich miastach Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy i Lublinie - można "od ręki" załatwić podpis elektroniczny i otrzymać wszystko, co potrzebne do jego stosowania.