• Informacje na temat:

  zus koszt pracodawcy

Artykuły na temat: zus koszt pracodawcy
 • Pracodawcy RP: Dalsze podwyższanie płacy minimalnej jest irracjonalne

  ...​Wzrost płacy minimalnej o jedną trzecią w ciągu zaledwie roku to gwałcenie praw ekonomii i zasad konkurencyjnego rynku - oceniają Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej. Dodają, że "irracjonalne podwyższanie" płacy minimalnej "prowadzi polską gospodarkę na skraj przepaści".

 • Koniec marzeń o niższym ZUS-ie. Reforma nie budzi entuzjazmu

  Wysoce prawdopodobne staje się odsunięcie o rok wejścia w życie preferencyjnych zasad oskładkowania małej działalności gospodarczej. Pomysł nie budzi entuzjazmu w związkach zawodowych, ZUS i resorcie pracy.

 • Pracodawcy będą zwalniać. Przed nami zmiana trendów na rynku pracy

  ...wzrostów kosztów pracy, które rozpoczęły się jeszcze przed pojawieniem się zapowiedzi kolejnych podwyżek płacy minimalnej. W danych GUS widać, że czynniki, o których mówią ekonomiści, mają(...) bariery w ich działalności wskazuje na rosnące koszty zatrudnienia. Takie odpowiedzi pojawiają się w przypadku 52 proc. firm hurtowych, 59 proc. w handlu detalicznym i aż 65 proc. w sektorze budowlanym...

 • Czego nie lubimy mówić o ZUS (bo nam to nie na rękę)

  Inaczej niż bohaterowie tekstu Miry Suchodolskiej "ZUS zły" (DGP 152/2015) nie narzekam na Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Owo "nie narzekam" przez wielu krytyków obecnego systemu pewnie zostanie utożsamione z "pochwalam", ale użyłem dokładnie takiego słowa, jakiego chciałem.

 • Inwestycja w ludzi, czyli wakacje na koszt pracodawcy

  ...stanu środków funduszu przeznaczonych na te cele. Zamożniejsi pracodawcy mogą przewidzieć dopłaty np. do krótkich wycieczek czy też innych form wypoczynku - podkreśla Alicja Biernat. W regulaminie ZFŚS(...), dotyczących sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej. Jak ocenić sytuację materialną? Najczęściej pracodawcy ustalają tryb udostępniania informacji niezbędnych do oceny sytuacji socjalnej...

 • Zakwaterowanie pracowników z Ukrainy na koszt pracodawcy jest w interesie przedsiębiorcy i nie wymaga odprowadzenia podatku - orzekły sądy WSA w Łodzi i w Opolu. To decyzja, która podważa interpretację Urzędu Skarbowego, jakoby opłata za nocleg stanowiła dla Ukraińców opodatkowany przychód.

 • ZUS dostał broń do walki z oszustami

  ...ich interesy - komentuje Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS. Dobra zmiana Pozytywy widzą też pracodawcy. - Celem tej zmiany jest wyposażenie ZUS w narzędzie do skutecznego i szybkiego(...) stosowany m.in. w przypadku przechodzenia tzw. małego ZUS (gdy stosowane są ulgi) na składki standardowe. Organ nie otrzymywał zatem bezpośrednio informacji o transferach pracowników - tłumaczy mec...

 • Likwidacja KRUS? Pracodawcy chcą włączenia rolników do systemu powszechnego

  Organizacje pracodawców chcą włączenia rolników do systemu powszechnego. Związkowcy zaś twierdzą, że rząd powinien uwzględnić KRUS w przeglądzie systemu emerytalnego.

 • ZUS dobrze zarobił na zleceniach. Umowy o dzieło też zostaną oskładkowane?

  Rada Ministrów rekomenduje oskładkowanie dzieł. O tym, że jest to dobry kierunek, świadczą dodatkowe miliony, jakie wpłynęły na konto ZUS po przymusowym opłacaniu składek od umów-zleceń do wysokości płacy minimalnej.

 • Pracownicy zapłacą za emerytów. ZUS trzyma kciuki za podwyżki płac

  Rządowi się upiecze: składki na ZUS od coraz większej liczby pracujących i rosnących zarobków pokryją koszty obniżenia wieku emerytalnego. Przynajmniej w tym roku. Dobra sytuacja na rynku pracy ma złagodzić negatywne skutki obniżenia wieku emerytalnego w 2018 r. Ale bez kolejnych wydatków z budżetu się nie obędzie.