• Informacje na temat:

  zus pit 40a

Artykuły na temat: zus pit 40a
 • Emeryci i renciści dostają pocztą ZUS PIT-40A. Jeśli nie chcą odpisywać ulg, rozliczać się ze współmałżonkiem, nie mieli dodatkowych dochodów i nie zamierzają...

 • ZUS wysyła PIT-y do podatników

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła deklaracje podatkowe PIT za 2015 r. Formularze PIT zostaną wysłane do wszystkich osób, które w 2015 roku chociaż raz pobrały świadczenie z ZUS. Deklaracje będą wysyłane do podatników sukcesywnie, nie później niż do końca lutego 2016 r.

 • ..., warto wcześniej sporządzić listę pracodawców. Emeryci i renciści otrzymują z ZUS PIT-40A. Jeśli w roku podatkowym nie uzyskali innych dochodów, nie chcą również skorzystać z ulg lub złożyć wspólny PIT(...) powinna potraktować PIT-40A jak PIT-11 i dokonać tradycyjnego rozliczenia przy pomocy formularza PIT-37. AA Ulga na dzieci Ulga prorodzinna to kwota, którą odlicza się od podatku. Małżeństwo z jednym...

 • Wiele osób, które utrzymuje się z emerytur czy rent, rozliczenia podatkowe powierza ZUS-owi. Takie rozwiązanie jest wygodne, bo podatnik nie musi zajmować się wypełnianiem PIT-u, ale uniemożliwia skorzystanie z ulg. Co powinien zrobić podatnik, który po kilku latach takich rozliczeń zorientował się, że nie skorzystał z przysługujących mu odliczeń?

 • Rewolucję w rozliczeniu PIT odczują najmniej zarabiający oraz osoby z niskimi rentami i emeryturami.

 • Rząd proponuje podatek solidarnościowy oparty o trzy filary

  Rząd przedstawił szczegóły systemu wsparcia niepełnosprawnych. Jednym z jego elementów ma być danina solidarnościowa, czyli dodatkowe środki od najbogatszych. Program przedstawiły minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i minister finansów Teresa Czerwińska. System wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin będzie opierał się o trzy filary - zapowiedziała we wtorek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska

 • Przez internet mogą złożyć PIT podatnicy rozliczający się indywidualnie, z małżonkiem, a także osoby samotnie wychowujące dzieci.

 • Z PIT-40A nie trzeba składać zeznania rocznego

  Emeryt czy rencista, który otrzymał z ZUS-u PIT-40A, nie musi składać zeznania rocznego. Wyjątkiem są osoby, które chcą rozliczyć się z małżonkiem, odliczyć od podatku np. ulgę na internet lub osiągające dodatkowe dochody - przypomina Tax Care w ramach cyklu PIT Last Minute.

 • Choć coraz więcej osób przekonuje się do e-deklaracji, większość z nas korzysta z druków papierowych i tradycyjnych form przekazania fiskusowi rozliczenia. O czym warto pamiętać, składając PIT osobiście lub wysyłając go pocztą?

 • ZUS błędnie wypełnił twój PIT? Możesz go poprawić!

  Żaden z przepisów ustawy o PIT, jak też innej ustawy, nie zawiera zakazu dokonania korekty PIT-40 przez samego podatnika po upływie terminu przewidzianego dla złożenia takiego zeznania, czyli po dniu 30 kwietnia danego roku podatkowego - takie stanowisko zajął NSA w wyroku z 8 listopada 2012r. (sygn. II FSK 628/11).