• Informacje na temat:

  zus podwyżki

Artykuły na temat: zus podwyżki
 • ​Dodatkowych 100 mln zł na podwyżki dla pracowników ZUS

  Dodatkowych 100 mln zł uzyska ZUS na podwyżki dla pracowników - dowiedziała się nieoficjalnie PAP w dwóch źródłach związanych z rządem. O środki zabiegała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska w związku z trwającym w zakładzie sporem zbiorowym.

 • Podwyżki w ZUS: Dla kogo będą dotkliwe?

  W ustawie budżetowej na 2018 r. zaplanowano przeciętne wynagrodzenie miesięczne na 4443 zł - to o 180 zł więcej niż w ubiegłym roku. Konsekwencją wyższej podstawy będzie wzrost składek na ZUS o co najmniej 40 zł miesięcznie.

 • W ZUS 150 zł podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia 2017 r.

  ...​O 150 zł brutto podwyżki płac z wyrównaniem od 1 stycznia 2017 r. dla wszystkich pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zdecydowała prezes ZUS Gertruda Uścińska wraz ze związkami zawodowymi i zespołem negocjacyjnym - dowiedziała się PAP.

 • ZUS: Zadania na rzecz klientów są i będą wykonywane

  Zadania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na rzecz klientów są i będą wykonywane - zapewnił Radosław Milczarski z Biura Prasowego ZUS. Poinformował, że w ZUS trwają rozmowy ze związkami zawodowymi, dotyczące podwyżek płac .

 • Strajk w ZUS? Pracownicy weszli w spór zbiorowy z kierownictwem. Żądają podwyżek

  Pracownicy ZUS weszli w spór zbiorowy z zarządem - ustalił dziennik.pl. Jeśli ich żądania nie zostaną spełnione, to grożą strajkiem, który miałby się zacząć za dwa tygodnie.

 • Pracownicy zapłacą za emerytów. ZUS trzyma kciuki za podwyżki płac

  Rządowi się upiecze: składki na ZUS od coraz większej liczby pracujących i rosnących zarobków pokryją koszty obniżenia wieku emerytalnego. Przynajmniej w tym roku. Dobra sytuacja na rynku pracy ma złagodzić negatywne skutki obniżenia wieku emerytalnego w 2018 r. Ale bez kolejnych wydatków z budżetu się nie obędzie.

 • Kto skorzysta na zmianach w wypłacaniu emerytur? Czy będą to wyłącznie podwyżki, czy niektórzy stracą część swoich świadczeń? Maria Wąsik z Brzegów...

 • Prof. Uścińska: W budżecie ZUS są środki na niewielkie podwyżki

  - W budżecie ZUS są środki na podwyżki w takiej samej wysokości jak w 2016 r. tj. średnio 150 zł na osobę miesięcznie - powiedziała prezes Zakładu prof. Gertruda Uścińska. Dodała, że dodatkowe pieniądze są też na obsługę większej liczby wniosków po obniżeniu wieku emerytalnego.

 • Policja choruje bez konsekwencji, a Kowalski ścigany przez ZUS

  Rząd podjął próbę walki z nadużywaniem zwolnień lekarskich przez pracowników. Obowiązujące od grudnia e-zwolnienia dostarczą ZUS i pracodawcy natychmiastowej informacji o wydanym zaświadczeniu. To(...) początku przyszłego roku ZUS zyska możliwość wezwania chorego na kontrolę m.in. telefonicznie lub e-mailowo, co ma przyspieszyć kontroli weryfikację, czy dana osoba rzeczywiście choruje. Ale te nowe...

 • Ćwierć miliona przedsiębiorców zapłaci wyższy ZUS

  Płaca minimalna w 2018 r. wzrośnie do 2 100 zł - a co za tym idzie, wzrośnie do prawie 500 zł miesięczna składka ZUS dla przedsiębiorców ze stażem krótszym niż 2 lata. Póki co jest to jedyna pewna wiadomość płynąca ze strony rządu, czego nie można powiedzieć o kolejnej propozycji dotyczącej obniżek składek ZUS.