• Informacje na temat:

  zus rzeszów emerytury

Artykuły na temat: zus rzeszów emerytury
 • ZUS: Emeryci nie powinni dostać wyrównania za zawieszone emerytury

  ...- Emeryci, którym zawieszono wypłatę emerytury na podstawie niekonstytucyjnego przepisu, nie mają prawa do wyrównania za okres zawieszenia - stwierdził wiceminister pracy Marek Bucior w odpowiedzi na poselską interpelację. Sądy nie są jednomyślne w tej sprawie.

 • ZUS: Coraz więcej wniosków o emerytury od osób, które pracowały w Polsce i za granicą

  Do ZUS wpływa coraz więcej wniosków o emerytury i renty od osób, które pracowały w Polsce i za granicą - poinformował PAP rzecznik Zakładu Wojciech Andrusiewicz. W I kwartale 2018 roku złożono takich wniosków o 34,3 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku.

 • Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w związku z przepisami obniżającymi wiek emerytalny wpłynęło do tej pory 340 tys. wniosków, wydano już ponad 80 proc. decyzji - poinformowała w środę prezes Zakładu prof. Gertruda Uścińska. - Liczba wniosków jest taka, jaką zakładaliśmy - dodała.

 • "Poaching" po polsku, czyli zmagania tuzów IT

  Polski potentat ubezpieczeniowy ZUS stał się polem konkurencyjnych zmagań, smakowitym kąskiem dla wielkich oferentów z obszaru IT. Wydarzenie samo w sobie nie jest niczym nadzwyczajnym. Nadzwyczajne, jak na polskie warunki, są pieniądze towarzyszące walce oraz metody, po jakie sięgają rywale. Chodzi tu o kłusownictwo zatrudnieniowe (ang. employee poaching). Wprawdzie jest ono codziennością

 • Jurgiel: Rząd PiS obniżył wiek emerytalny również dla rolników

  Rząd PiS obniżył wiek emerytalny, również dla rolników - tak szef resortu rolnictwa Krzysztof Jurgiel odpowiada na propozycje PSL, który chce obniżenia wieku emerytalnego dla rolników do 55 lat dla kobiet i 60 lat dla mężczyzn.

 • PKO BP umacnia się w samorządach

  Bank PKO BP umacnia się w obsłudze samorządów. Poznań, Rzeszów, Katowice, Kraków, to największe miasta, z którymi w mijającym roku bank podpisał umowę lub rozpoczął współpracę w zakresie obsługi budżetu.

 • Premier zapowiada inwestycje w regionach przed wyborami samorządowymi

  Premier Mateusz Morawiecki, po zaprezentowanych niedawno pięciu obietnicach zwanych "Piątką Morawieckiego", zapowiedział liczne inwestycje infrastrukturalne w regionie świętokrzyskim, które mają zapewnić mu zrównoważony rozwój i pozwolić na doganianie reszty kraju.

 • ZUS: Łatwiej o emeryturę i rentę dla pracujących w Polsce i na Ukrainie

  Od 1 stycznia osoby, które pracowały w Polsce i na Ukrainie, mogą łatwiej uzyskać emeryturę i rentę - poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych w komunikacie. Tego dnia weszła w życie umowa, która pozwala na sumowanie okresów ubezpieczenia w obu państwach.

 • Wszystkie osoby prowadzące działalność gospodarczą i opłacające własne ubezpieczenia społeczne, muszą przechowywać dowody wpłat przez 50 lat! W przeciwnym wypadku mogą nie otrzymać emerytury.

 • Bezpieczne emerytury

  Trwający drugi dzień strajk na poczcie nie będzie miał wpływu na wypłatę emerytur i rent - zapewnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych, powołując się na uzgodnienia z dyrekcją Poczty Polskiej.