• Informacje na temat:

  zus srednia krajowa

Artykuły na temat: zus srednia krajowa
 • ...zapisywana na naszych kontach emerytalnych w ZUS. To trudny wybór. Po zmianach w przepisach przyszłość naszych pieniędzy w OFE to wielka niewiadoma Jednak wbrew pozorom, to co czeka nasze składki w ZUS(...) pieniądze kierowane do ZUS są przeznaczane na wypłaty rent, emerytur i innych świadczeń realizowanych przez Zakład – mówi Bernard Waszczyk z Open Finance. Uwaga, decyzję będziemy mogli zmienić...

 • Wiceprezes ZUS: Jednakowe oskładkowanie umów to herezja, do której dorastamy

  - W ciągu ostatnich pięciu lat ZUS wdrożył kilkadziesiąt różnego rodzaju zmian ustawowych i w każdym przypadku uczynił to na czas. Jestem przekonany, że przy zachowaniu pewnych warunków brzegowych, jesteśmy w stanie tak jak do tej pory skutecznie wprowadzać wszelkie uchwalane zmiany - mówi Paweł Jaroszek, wiceprezes ZUS.

 • Młodzi chcą mniej niż wynosi średnia krajowa... na początku

  Studenci i absolwenci podejmując swoją pierwszą pracę chcieliby zarabiać około 2 tys. na rękę, czyli blisko 500 zł mniej niż wynosi średnia krajowa netto*. W perspektywie 3 lat oczekują jednak dynamicznego wzrostu swojej płacy, średnio o ok. 800 złotych rocznie - wynika z badania Campus 2011, przeprowadzonego dla serwisu Pracuj.pl.

 • Morawiecki: Najbardziej naturalne byłoby zniesienie limitu składek na ZUS od 2019 r.

  Najbardziej naturalnym wyjściem byłoby wydłużenie vacatio legis o rok, tak, by zniesienie limitu składek na ZUS weszło w życie 1 stycznia 2019 r. - powiedział wicepremier, minister finansów Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że decyzja nie jest w jego rękach, bo ustawa znajduje się w Senacie.

 • Polska mapa zamożności. Tu zarobisz najwięcej

  ..., ile trafia do ZUS, NFZ i US Tym samym dysproporcje między polskimi województwami mogą się nadal pogłębiać, bo hamowanie zwykle najbardziej odczuwają najsłabsze regiony. I choć zwykle tam, gdzie(...) inwestycje infrastrukturalne. Mieszkańcy 13 województw pracujący w przemyśle mają zarobki niższe niż średnia krajowa. A dysproporcje te dynamicznie się zwiększają, głównie w regionach...

 • OFE szczuplejsze o kolejne miliardy złotych

  W ramach suwaka OFE przekazały do ZUS aktywa warte ok. 3,3 mld zł - poinformował prezes ZUS Zbigniew Derdziuk.

 • Dobra praca w Niemczech wysoko opodatkowana

  ...do ZUS, NFZ i US Jego wysokość nie jest jednak prostą zależnością procentową. Obliczeń dokonuje się za pomocą specjalnych tabel lub programów. Na wielu niemieckojęzycznych stronach internetowych...

 • Najbogatsi zaczną odprowadzać składki do ZUS? Budżet mniej dopłacałby do emerytur

  342 tys. osób zatrudnionych na etatach zarabiało w ubiegłym roku przynajmniej 10 tys. zł miesięcznie. Ich liczba stale rośnie, pensje również. Likwidacja zasady, że nie odprowadza się składek od wysokich zarobków, sprawiłaby, że budżet mniej dopłacałby do emerytur.

 • Podatki to 1/3 kosztów pracy

  W 2009 roku klin podatkowy stanowił 34 proc. całkowitych kosztów pracy. Oznacza to, że do ZUS-u i Urzędu Skarbowego trafiała przeciętnie 1/3 wydatków, które na pracownika przeznaczał przedsiębiorca.

 • ZUS i GIODO mają słabość do luksusowych hoteli. Tak urzędnicy płacą kartami za nasze! RAPORT

  Prawie 2,5 miliona złotych polscy urzędnicy wydali w zeszłym roku ze służbowych kart płatniczych. Kwota może być znacznie większa, bo połowa instytucji nie chciała ujawnić swoich wyciągów.