• Informacje na temat:

  zus stopa zwrotu

Artykuły na temat: zus stopa zwrotu
 • ...przypisu składek na ubezpieczenie emerytalne. W latach 2000-2012 średnioroczna stopa waloryzacji składek w FUS wyniosła 6,3 proc. i była niższa od średniorocznej stopy zwrotu, jaką w tym czasie(...) zapisywana na naszych kontach emerytalnych w ZUS. To trudny wybór. Po zmianach w przepisach przyszłość naszych pieniędzy w OFE to wielka niewiadoma Jednak wbrew pozorom, to co czeka nasze składki w ZUS...

 • ZUS czy OFE - decyzję można podjąć do końca lipca

  Od kwietnia otwarte jest okienko transferowe pozwalające na podjęcie decyzji o przekazywaniu części składki emerytalnej do OFE lub pozostawienie całości w ZUS. W 2014 roku OFE wybrało 2,5 mln osób. - Pierwsze decyzje były podejmowane w ciemno. Po dwóch latach mogą być one opierane na konkretnych danych, choćby na stopie zwrotu z inwestycji - przekonuje wiceminister rodziny, pracy i polityki

 • Wybranie drugiego zawodu

  ...w pierwszym roku zapisuje się 200 osób, 400 w ciągu drugiego i trzeciego roku, a roczna stopa utraty klientów wynosi 35 proc. To oznacza, że przy opłacie wpisowej w wysokości 60 dolarów i opłacie miesięcznej(...) ZUS, NFZ i US Zrozumienie prawdziwego obrazu finansowego wymaga uwzględnienia czegoś, co w małych przedsiębiorstwach nazywa się dochodem własnym. Obejmuje on to, co właściciel wyciąga dla siebie...

 • OFE, w ramach suwaka, przekazały do ZUS aktywa warte 292,85 mln zł - ZUS

  Otwarte fundusze emerytalne przelały do ZUS środki w wysokości 292,85 mln zł w ramach tzw. suwaka - poinformowało PAP biuro prasowe ZUS. Jest to przelew marcowy. Transfery są za luty. W lutym OFE otrzymały z ZUS 262,99 mln zł.

 • Ofert pracy będzie przybywać, głównie w dużych miastach. Coraz trudniej pozyskać pracownika

  ...90 proc. Zatem jeżeli chcemy znaleźć dobrą i dobrze płatną pracę, najlepiej skupić się na największych ośrodkach miejskich. Według Głównego Urzędu Statystycznego na koniec listopada 2015 roku w całym kraju było 1 mln 530 tys. zarejestrowanych osób bez zatrudnienia - stopa bezrobocia wyniosła 9,6 proc. Mimo pozytywnych tendencji na rynku pracy eksperci Praca.pl prognozują, że fala emigracji...

 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał w środę otwartym funduszom emerytalnym (OFE) 6,88 mln zł - poinformował ZUS w komunikacie.

 • Udane ostatnie wyniki funduszy emerytalnych

  Na tle wcześniejszych miesięcy marzec można zaliczyć do wyjątkowo udanych w kontekście stóp zwrotu zrealizowanych przez otwarte fundusze emerytalne -w okresie od maja 2015 r. do stycznia 2016 r. włącznie, jedynie w październiku OFE odnotowały wynik na plusie. W marcu wartość aktywów OFE wzrosła do 143,5 mld zł, ramach "suwaka" OFE przelały do ZUS -293 mln zł.

 • Fundusze wygrywają z ZUS-em. Na razie

  Od 1 kwietnia do końca lipca możemy zdecydować, gdzie trafi część naszej składki emerytalnej. Trend jest widoczny, choć ruch niewielki. Decyzję o przejściu z OFE do ZUS podjęło 477 osób, 7 proc. Część deklaracji o zapisie do OFE mogli złożyć obecni członkowie OFE, którzy chcą zmienić fundusz.

 • IKE czy ZUS - na jakie kwoty mogę liczyć?

  Likwidacja OFE ma istotny wpływ na nasze przyszłe emerytury. Sprawdziliśmy, jakich wysokości comiesięcznych wypłat możemy się spodziewać dla obu wariantów transferu środków.

 • Co zrobić z pieniędzmi w OFE? Do IKE czy ZUS?

  Biorąc jednak pod uwagę, że opłata przekształceniowa wynosi 15 proc., a podatek PIT według obecnych stawek jest wyższy, bo pierwsza stawka wynosi 18 proc., to wyliczenia pokazują, że wybór IKE przy obecnych stawkach jest nieco korzystniejszy niż ZUS.