• Informacje na temat:

  zus stopa zwrotu

Artykuły na temat: zus stopa zwrotu
 • ...przypisu składek na ubezpieczenie emerytalne. W latach 2000-2012 średnioroczna stopa waloryzacji składek w FUS wyniosła 6,3 proc. i była niższa od średniorocznej stopy zwrotu, jaką w tym czasie(...) zapisywana na naszych kontach emerytalnych w ZUS. To trudny wybór. Po zmianach w przepisach przyszłość naszych pieniędzy w OFE to wielka niewiadoma Jednak wbrew pozorom, to co czeka nasze składki w ZUS...

 • ZUS czy OFE - decyzję można podjąć do końca lipca

  Od kwietnia otwarte jest okienko transferowe pozwalające na podjęcie decyzji o przekazywaniu części składki emerytalnej do OFE lub pozostawienie całości w ZUS. W 2014 roku OFE wybrało 2,5 mln osób. - Pierwsze decyzje były podejmowane w ciemno. Po dwóch latach mogą być one opierane na konkretnych danych, choćby na stopie zwrotu z inwestycji - przekonuje wiceminister rodziny, pracy i polityki

 • Wybranie drugiego zawodu

  ...w pierwszym roku zapisuje się 200 osób, 400 w ciągu drugiego i trzeciego roku, a roczna stopa utraty klientów wynosi 35 proc. To oznacza, że przy opłacie wpisowej w wysokości 60 dolarów i opłacie miesięcznej(...) ZUS, NFZ i US Zrozumienie prawdziwego obrazu finansowego wymaga uwzględnienia czegoś, co w małych przedsiębiorstwach nazywa się dochodem własnym. Obejmuje on to, co właściciel wyciąga dla siebie...

 • OFE, w ramach suwaka, przekazały do ZUS aktywa warte 292,85 mln zł - ZUS

  Otwarte fundusze emerytalne przelały do ZUS środki w wysokości 292,85 mln zł w ramach tzw. suwaka - poinformowało PAP biuro prasowe ZUS. Jest to przelew marcowy. Transfery są za luty. W lutym OFE otrzymały z ZUS 262,99 mln zł.

 • Ofert pracy będzie przybywać, głównie w dużych miastach. Coraz trudniej pozyskać pracownika

  ...90 proc. Zatem jeżeli chcemy znaleźć dobrą i dobrze płatną pracę, najlepiej skupić się na największych ośrodkach miejskich. Według Głównego Urzędu Statystycznego na koniec listopada 2015 roku w całym kraju było 1 mln 530 tys. zarejestrowanych osób bez zatrudnienia - stopa bezrobocia wyniosła 9,6 proc. Mimo pozytywnych tendencji na rynku pracy eksperci Praca.pl prognozują, że fala emigracji...

 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał w środę otwartym funduszom emerytalnym (OFE) 6,88 mln zł - poinformował ZUS w komunikacie.

 • Udane ostatnie wyniki funduszy emerytalnych

  Na tle wcześniejszych miesięcy marzec można zaliczyć do wyjątkowo udanych w kontekście stóp zwrotu zrealizowanych przez otwarte fundusze emerytalne -w okresie od maja 2015 r. do stycznia 2016 r. włącznie, jedynie w październiku OFE odnotowały wynik na plusie. W marcu wartość aktywów OFE wzrosła do 143,5 mld zł, ramach "suwaka" OFE przelały do ZUS -293 mln zł.

 • Fundusze wygrywają z ZUS-em. Na razie

  Od 1 kwietnia do końca lipca możemy zdecydować, gdzie trafi część naszej składki emerytalnej. Trend jest widoczny, choć ruch niewielki. Decyzję o przejściu z OFE do ZUS podjęło 477 osób, 7 proc. Część deklaracji o zapisie do OFE mogli złożyć obecni członkowie OFE, którzy chcą zmienić fundusz.

 • OFE zyskują średniorocznie ponad 8 procent

  Komisja Nadzoru Finansowego podała trzyletnie stopy zwrotu osiągnięte przez OFE między 30 marca 2012 r. a 31 marca 2015 r. Oficjalna średnia ważona stopa zwrotu 12 funduszy wyniosła 25,129 proc. Wszystkie fundusze osiągnęły w ciągu ostatnich 3 lat wynik dwucyfrowy, przekraczający 20 proc.

 • Luty przerwał dobrą passę funduszy emerytalnych, straciły one prawie 9,5 mld zł

  W lutym wszystkie OFE doświadczyły ujemnych stóp zwrotu - średnio straciły -5,2%. Zarządzający funduszami emerytalnymi szykują portfele do zmian w OFE. Spora przecena akcji spowodowała, ze z kont przyszłych emerytów wyparowało -9,5 mld zł.