• Informacje na temat:

  zus vat

Artykuły na temat: zus vat
 • Zakładam firmę i nie płacę ZUS?

  ...wystawiać faktury VAT oraz nie ma pani obowiązku odprowadzania składki ZUS, jak przy prowadzaniu np. jednoosobowej działalności gospodarczej. Płatność ZUS w AIP jest dobrowolna. 2. Prowadzenie pełnej(...) facto jej nie zakładam? Jestem przedsiębiorcą, ale nie płacę ZUS? To brzmi jak bajka... Proszę opowiedzieć o samym pomyśle. - To bardzo proste. AIP, korzystając z dotacji 5.2 POIG, uruchomiło innowacyjny...

 • PiS chce obniżyć stawki VAT

  PiS podtrzymuje, że obecne stawki VAT zostaną obniżone od 2017 roku, zgodnie z ustawą - mówi w wywiadzie dla "Gazecie Wyborczej" Henryk Kowalczyk, poseł PiS. Zdaniem posła, każdy będzie mógł wycofać pieniądze z OFE i wrócić do ZUS.

 • Przepisy o pracy tymczasowej trudniejsze do obejścia

  Przedsiębiorstwo, które zdecyduje się na zastąpienie pracy tymczasowej przekazaniem pracowników firmie zewnętrznej, naraża się nie tylko na grzywnę. Ryzykuje także koniecznością zwrotu VAT i opłacenia zaległych składek ZUS.

 • Zryczałtowana składka na ZUS to niesprawiedliwy i niszczący pracę system - mówił we wtorek na konferencji dot. szarej strefy poseł Adam Abramowicz (PiS). Zaproponował, by przedsiębiorcy zarabiający do 30 tys. rocznie płacili zamiast PIT, VAT, ZUS i NFZ tylko 15-proc. podatek od obrotu.

 • Nasz majątek to wszystko, co zgromadzimy za życia: nieruchomości, pieniądze, ale także… środki w banku, OFE, ZUS. Jak tym rozporządzić?

 • Wniosek o odroczenie terminu płatności składek do ZUS można złożyć elektronicznie

  Przedsiębiorca, który ma problem z bieżącą płynnością finansową może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. W tym celu niezbędne jest złożenie wniosku do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Można to zrobić przez internet.

 • Płaca minimalna w Polsce nie jest respektowana

  Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przekazało nam do konsultacji projekt rozporządzenia Rady Ministrów, w którym rząd proponuje płacę minimalną na poziomie 1850 zł. Tymczasem minimalna płaca w przeliczeniu na godzinę to obecnie 13 zł bez VAT nie jest respektowana.

 • Drobni przedsiębiorcy przez pół roku bez ZUS

  Drobni przedsiębiorcy, którzy będą zarabiać do połowy wynagrodzenia minimalnego, przez pół roku nie będą musieli płacić danin na ZUS - zapowiedział w tym tygodniu wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

 • Nawet dla najbardziej skrupulatnych osób prowadzących firmę kontrola z ZUS czy urzędu skarbowego jest problemem – bo w mniejszym lub większym stopniu zakłóca normalną pracę. Wyjaśniamy, jakie są zasady i ograniczenia w przeprowadzaniu kontroli oraz jakie obowiązki mają urzędnicy a jakie właściciele firm.

 • Resort finansów zaplanował powtórkę operacji przyspieszonych zwrotów VAT. Chce jeszcze w grudniu przelać firmom 5 mld zł, które normalnie trafiłyby do nich później.