• Informacje na temat:

  zus wcześniejsze emerytury

Artykuły na temat: zus wcześniejsze emerytury
 • Od kilku lat, a dokładnie od 1 stycznia 2013 r., istnieje możliwość skorzystania z tzw. częściowej emerytury – to rodzaj wcześniejszej emerytury. Świadczenie to jest bowiem(...) życia. Jednak pod warunkiem, że udowodni Pani, iż ma 35-letni staż pracy (tyle wymaga się od kobiety). Mężczyźni muszą się wykazać 40-letnim stażem. Z takiej wcześniejszej emerytury mogą więc...

 • Pułapka wcześniejszej emerytury. ZUS odlicza nawet 800 zł miesięcznie

  Osoby pobierające wcześniejsze świadczenie, w momencie uzyskania tzw. wieku powszechnego (ustawowy wiek przechodzenia na emeryturę) dowiadują się, że ZUS odejmie im każdą wypłaconą złotówkę. Tracą nawet 800 zł miesięcznie.

 • Nadal można uzyskać wcześniejsze świadczenia z ZUS. Najpopularniejsze z nich to: emerytury pomostowe, świadczenia przedemerytalne oraz świadczenia kompensacyjne dla(...) przed złożeniem wniosku do ZUS. Ale są wyjątki! Do emerytury pomostowej może być uprawniona też osoba młodsza niż 55 lat (kobieta) lub 60 lat (mężczyzna), ale ta możliwość jest zastrzeżona tylko...

 • Wcześniejsze ustalenie kapitału początkowego może przyspieszyć otrzymanie emerytury

  Z ubiegłorocznych danych NIK wynika, że jeszcze 2 mln Polaków nie ma ustalonego kapitału początkowego. Nie należy zwlekać ze złożeniem wniosku i niezbędnych dokumentów. Wiele firm, które działały przed 1999 r., już nie istnieje, dlatego już teraz należy odszukać dokumentację potwierdzającą staż pracy i wysokość zarobków. Dzięki temu emerytura będzie wyższa, a uzyskanie świadczenia szybsze.

 • Niedawno zmieniłam pracę. Chciałabym mieć pewność, że firma płaci za mnie składki do ZUS-u. Ktoś mnie ostrzegł, że wcale nie musi tak być. Podobno składki i inne informacje, dotyczące np. wysokości mojej przyszłej emerytury, można w prosty sposób sprawdzać w internecie. Jak się to robi? - pyta Roksana z Kołobrzegu.

 • 23 kwietnia upływa termin na złożenie wniosku o wznowienie postępowania w sprawie przeliczenia emerytury dla kobiet z rocznika 1953 - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dotyczy to kobiet, które od decyzji ZUS nie odwoływały się do sądu.

 • Niestety, opinie ekspertów są jednoznaczne – państwowe emerytury, zwłaszcza młodych, którzy wkraczają na rynek pracy, będą naprawdę niewielkie. Aby 25-letnia Monika miała taką(...) też fundusze agresywne – czyli fundusze akcji. IKE i IKZE – ostatnia szansa dla przyszłych emerytów? Pieniądze, które dobrowolnie odkładamy na emeryturę, nazywane są III filarem (I to ZUS, II – OFE...

 • Do ZUS wpłynęło ponad 23 tys. wniosków w sprawie przeliczenia emerytury dla kobiet z rocznika 1953

  Do oddziałów ZUS wpłynęło ponad 23 tys. wniosków o wznowienie postępowania w sprawie przeliczenia emerytury dla kobiet z rocznika 1953 - poinformował w poniedziałek rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz.

 • Ile można dorobić do renty i emerytury

  Obcięcia lub zawieszenia emerytury nie muszą się obawiać ci, którzy osiągnęli ustawowy wiek emerytalny.

 • Odwrócili reformę i trafili w punkt. Boom na "wcześniejsze" emerytury

  Dane Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pokazują, że bardzo szybko rośnie atrakcyjność wypłat pełniących funkcję wcześniejszej emerytury. Potwierdza się, że PiS odwracając reformę emerytalną PO-PSL, trafił celnie. Rośnie grupa Polaków niezainteresowanych dłuższą pracą.