• Informacje na temat:

  zus wrocław

Artykuły na temat: zus wrocław
 • Ile zarabiają mieszkańcy Wrocławia?

  Pod względem wysokości zarobków Wrocław zajął w 2009 roku trzecie miejsce wśród największych polskich miast. Mediana płac całkowitych wyniosła tam 3 904 PLN brutto - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak. Więcej płacono tylko w Poznaniu (3 950 PLN) oraz w Warszawie (5 200 PLN).

 • ZUS: Honorowe świadczenie otrzymuje prawie 2 tys. stulatków

  Niemal 2 tys. osób, które ukończyły 100 lat, otrzymuje z ZUS tzw. honorowe świadczenie w wysokości 3731,13 zł. Najwięcej takich osób mieszka w Warszawie, Gdańsku i Krakowie - wynika z informacji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 • Zaplanowałam urlop na drugą połowę lipca. Teraz szef oznajmił, że przesuwa mi urlop, bo w firmie będzie kontrola ZUS i muszę być obecna (pracuję w dziale kadr). Czy miał prawo? Ewa, 41 lat, Wrocław...

 • Najniższa emerytura na Dolnym Śląsku wynosi 30 groszy

  30 groszy miesięcznie dostaje z ZUS mieszkanka Wrocławia, która przepracowała w swoim życiu tylko cztery miesiące. To najniższa wypłacana przez ZUS emerytura w regionie. Największe świadczenie emerytalne - 13 tys. zł - otrzymuje mieszkaniec Wałbrzycha, który przepracował 53 lata.

 • ...„Wybrać ZUS czy OFE? A może kupić złoto? Chyba lepsza byłaby lokata w banku! Tylko skąd pewność, że bank nie padnie...?” – takie pytania zadaje sobie wielu Polaków, którzy martwią się o finansową przyszłość.

 • Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej odroczył do 9 października zgromadzenie wierzycieli spółki GetBack, które we wtorek zebrało się w celu zawarcia układu.

 • Pracuję w niedużej firmie, jest nas dziesięcioro. Szef zawsze krzywym okiem patrzy na zwolnienia od lekarzy. Czasem sugeruje, że nie są prawdziwe. A teraz jeszcze poinformował nas, że od nowego roku lekarze będą je do niego wysyłali! Czy to prawda? Barbara Sz., Wrocław...

 • 20 groszy - tyle wynosi najniższa emerytura na Dolnym Śląsku

  Dwadzieścia groszy wynosi jedna z najniższych emerytur wypłacanych na Dolnym Śląsku. Otrzymuje ją mieszkaniec Wrocławia, którego świadczenia wyliczono jedynie ze składek zewidencjonowanych od jednej umowy zlecenia trwającej trzy miesiące. Na przeciwległym biegunie - emerytura sięgająca 16 tys. zł brutto.

 • Jestem studentką. W wakacje chciałabym sobie dorobić, pracując jako kelnerka. Zastanawiam się jaką umowę może mi zaproponować przyszły pracodawca i czy muszę to zgłosić do ZUS-u? Z kolei mama martwi się, że będzie musiała mnie wyrejestrować z ubezpieczenia (zgłosiła mnie jako członka rodziny). Powiedzcie, jakie dokumenty będą potrzebne, by uzyskać pracę w restauracji? Kamila z Wrocławia...

 • PKO BP umacnia się w samorządach

  Bank PKO BP umacnia się w obsłudze samorządów. Poznań, Rzeszów, Katowice, Kraków, to największe miasta, z którymi w mijającym roku bank podpisał umowę lub rozpoczął współpracę w zakresie obsługi budżetu.