• Informacje na temat:

  zus wypłaci zaległe emerytury

Artykuły na temat: zus wypłaci zaległe emerytury
 • Mamy dobrą wiadomość dla osób, którym ZUS wstrzymał wypłatę emerytur, bo nie zwolniły się z pracy. ZUS będzie musiał oddać zaległe świadczenia i to z odsetkami.

 • Wiceprezes ZUS: Jednakowe oskładkowanie umów to herezja, do której dorastamy

  - W ciągu ostatnich pięciu lat ZUS wdrożył kilkadziesiąt różnego rodzaju zmian ustawowych i w każdym przypadku uczynił to na czas. Jestem przekonany, że przy zachowaniu pewnych warunków brzegowych, jesteśmy w stanie tak jak do tej pory skutecznie wprowadzać wszelkie uchwalane zmiany - mówi Paweł Jaroszek, wiceprezes ZUS.

 • Mamy bardzo dobrą wiadomość dla osób, którym ZUS wstrzymał wypłatę emerytur, bo nie zwolniły się z pracy. ZUS odda zaległe świadczenia i to wraz z odsetkami. Można już składać wnioski o wypłatę pieniędzy.

 • PiS forsuje projekt ustawy dotyczącej potrąceń z emerytur

  Poselski projekt ustawy dotyczący potrąceń z rent i emerytur został w środę skierowany do dalszych prac w podkomisji. Zakłada on podwyższenie kwoty wolnej od potrąceń, tak by emerytura pozostała po odliczeniu zobowiązań pozwalała na przeżycie.

 • Pieniądze w spadku. Co trzeba załatwić w banku, ZUS i OFE?

  ...nabycia spadku lub wypis z zarejestrowanego aktu poświadczenia dziedziczenia (jest to dokument potwierdzający fakt, że otrzymaliśmy spadek sporządzony przez notariusza). Bank wypłaci pieniądze bez(...) z rachunku bankowego zmarłego na pokrycie kosztów pogrzebu. Bank wypłaci je osobie, która te koszty poniosła i przedstawi bankowi rachunki. Nie ma znaczenia czy osoba, która sfinansowała koszty...

 • Emeryci, którzy zwolnili się z pracy w 2011 r. na podstawie niekonstytucyjnych przepisów, mogą nie dostać odszkodowania na podstawie ustawy. Sprawiedliwości muszą szukać w sądach.

 • ...składki do ZUS ani zaliczki na podatek dochodowy. Korzysta na tym pracodawca, bo to on płaci mniej! A pracownica traci: jej składki na emeryturę są niższe, także zasiłek chorobowy i macierzyński(...) złożyć pozew przeciwko pracodawcy do sądu pracy. Zaletą tego rozwiązania jest to, że uzyska zaległe pensje z odsetkami. Wskazówka: termin na złożenie pozwu to 3 lata, licząc od dnia, gdy pracodawca miał...

 • Wkrótce komornik sięgnie nam głębiej do kieszeni?

  Nie tylko dłużnicy krytykują obecne zasady egzekucji z rachunków bankowych. Uwagi dotyczące obowiązujących przepisów mają również prawnicy oraz przedstawiciele środowiska komorniczego. Rząd odpowiedział na tę krytykę i zmieni zasady zajmowania rachunków bankowych.

 • ...państwo wspólnie, komornik może wystąpić do ZUS o ściągnięcie rat na jego poczet z pani emerytury. ZUS potrącić może wówczas kwotę sięgającą 25 proc. pani emerytury miesięcznie. – Czy tu też jest kwota(...) w ostatnich 5 latach przez jedną osobę. Dodatkowo może pani skorzystać ze specjalnego zwolnienia dla najbliższej rodziny. – Tak. Ustala się ją na podstawie najniższej emerytury (799,18 zł brutto...

 • Reforma emerytalna - kto stracił najwięcej?

  Miesiąc po wejściu w życie reformy emerytalnej możemy dostrzec już pierwsze skutki. Pomimo zapowiadanych aktualizacji realna kwota, którą otrzymują emeryci wzrosła maksymalnie o kilkadziesiąt złotych . Wiadomo już, że w związku z obniżeniem wieku emerytalnego, blisko 330 tys., spośród 410 tys. nowouprawnionych osób będzie ubiegać się lub już ubiega się o świadczenia.