• Informacje na temat:

  zus wypłaci zawieszone emerytury

Artykuły na temat: zus wypłaci zawieszone emerytury
 • Mamy bardzo dobrą wiadomość dla osób, którym ZUS wstrzymał wypłatę emerytur, bo nie zwolniły się z pracy. ZUS odda zaległe świadczenia i to wraz z odsetkami. Można już składać wnioski o wypłatę pieniędzy.

 • Pułapka wcześniejszej emerytury. ZUS odlicza nawet 800 zł miesięcznie

  Osoby pobierające wcześniejsze świadczenie, w momencie uzyskania tzw. wieku powszechnego (ustawowy wiek przechodzenia na emeryturę) dowiadują się, że ZUS odejmie im każdą wypłaconą złotówkę. Tracą nawet 800 zł miesięcznie.

 • Mamy dobrą wiadomość dla osób, którym ZUS wstrzymał wypłatę emerytur, bo nie zwolniły się z pracy. ZUS będzie musiał oddać zaległe świadczenia i to z odsetkami.

 • Pracodawca informuje ZUS o przychodach emerytów i rencistów

  Emeryci i renciści mogą podejmować dodatkowe zatrudnienie, służbę lub inną pracę zarobkową albo prowadzić pozarolniczą działalność. Podejmowanie wskazanych form aktywności nie jest zabronione. Świadczeniobiorca musi jednak liczyć się z obowiązkiem poinformowania organu rentowego o różnych okolicznościach związanych z taką aktywnością. Co więcej, analogiczny obowiązek spoczywa m.in. na pracodawcy.

 • ...wystąpić o przyznanie emerytury częściowej.

 • KNF zawiesiła działalność SKOK Polska i wystąpiła o ogłoszenie jej upadłości

  Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zawiesiła z dniem 25 lutego działalność SKOK Polska i postanowiła wystąpić do sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości tej kasy spółdzielczej - poinformowała KNF w komunikacie.

 • Zmiana przepisów w 2011 r. spowodowała, że w styczniu 2012 r. straciłam emeryturę. Nie chciałam bowiem zrezygnować z etatu. Podobno teraz istnieje szansa na odzyskanie zabranych przez ZUS pieniędzy. Czy to prawda? Irena z Białej Podlaskiej.

 • Sprawdź, czy u byłego pracodawcy nie zostały Twoje oszczędności emerytalne

  Przy zmianie pracy Polacy niejednokrotnie zapominają o swoich oszczędnościach zgromadzonych w pracowniczych programach emerytalnych. Co się dzieje z pieniędzmi pozostawionymi w programie, który prowadzi były pracodawca? Jak je odzyskać?

 • ...emerytury czytelnicy zadali naszym ekspertom z ZUS. Oto ich rady. Dla absolwentów studiów Pani Anna ukończyła 5-letnie studia w 1995 r. Po studiach, do końca 1998 r. była zatrudniona tylko 3 lata (czyli(...) wniosku o emeryturę (czyli w 2016 r.). Wskaźnik dalszego trwania życia ustala co roku GUS, i z każdym rokiem ten wskaźnik jest wyższy, ponieważ Polacy żyją dłużej! ZUS musi wypłacić emeryturę...

 • Emeryci i renciści zyskają grosze. Podobnie osoby pobierające dodatki specjalne

  O zaledwie 120,1 zł więcej niż w lutym będą mogli dorobić wcześniejsi emeryci i renciści - bez groźby zmniejszenia wysokości wypłaty z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. A to oznacza, że poczynając od marca, ta grupa osób w ciągu miesiąca będzie mogła maksymalnie zarobić bez utraty części świadczenia 2846,90 zł brutto.