• Informacje na temat:

  zus zarobki

Artykuły na temat: zus zarobki
 • Zarobki w PRL

  ZAROBKI - Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń 2016 Opracowanie Sedlak & Sedlak na podstawie ZUS, GUS oraz New Maddison Project Database B. Kwapisz...

 • Polacy muszą gromadzić dokumenty o osiąganych zarobkach na bieżąco. To pozwoli im otrzymać wyższą emeryturę

  Miliony Polaków mają problem z udokumentowaniem wysokości zarobków sprzed wielu lat. Jeśli jednak nie uda im się zebrać kompletu dokumentów, mogą liczyć, że ZUS przy ustalaniu wysokości emerytury zamiast okresów zerowych przyjmie wynagrodzenie minimalne. Eksperci podkreślają jednak, by z gromadzeniem dokumentów nie czekać na ostatnią chwilę.

 • Zarobki w ZUS: Przeciętnie niemal 20 tys. zł dla członków Zarządu

  Jak wynika z danych Najwyższej Izby Kontroli, przeciętne miesięczne wynagrodzenie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w 2014 roku wyniosło 3785 zł brutto (co oznacza spadek o 0,3 proc. w porównaniu do 2013 roku). Jak się okazuje, w poszczególnych jednostkach organizacyjnych ZUS wynagrodzenia są bardzo zróżnicowane.

 • Tysiące emerytów z niższymi świadczeniami: ZUS nie uznaje części dokumentów

  Setki tysięcy osób mogą dostać zaniżone świadczenia, bo ZUS nie uznaje potwierdzeń zarobków, wystawianych przez część prywatnych archiwów i właścicieli zlikwidowanych firm.

 • Przeszłam na emeryturę, ale wciąż dodatkowo pracuję. Moja koleżanka, która dorabia do renty, musi zawsze na początku roku zgłaszać do ZUS swoje zarobki. Czy ja też mam taki obowiązek?  Eliza z Inowrocławia.

 • Senacka komisja za zniesieniem limitu składek na ZUS

  Wprowadzenie ustawy o zniesienie limitu składek na ZUS od stycznia 2019 r. - taką poprawkę zarekomendowała w poniedziałek senacka komisja rodziny, polityki senioralnej i społecznej.

 • ZUS kwestionuje wynagrodzenia górników

  ...z wynagrodzeniem z lat 80. Zachęcamy, by dołączali ich oryginały do wniosku o przeliczenie  emerytury . Co prawda ZUS  nie chce ich uznawać, bo np. nie mają pieczątek, ale fizycznie są. I można z nimi pójść do sądu. Do tego też zachęcamy emerytów - podkreśla Wacław Czerkawski. ZUS sprawdza kwity Powodem sporów między górnikami a ZUS są przepisy, które w sposób rygorystyczny określają dokumenty...

 • Miszmasz, czyli ZUS przedsiębiorcy na zleceniu

  Jeśli jako przedsiębiorcy chcemy podpisać umowę zlecenia ze zleceniodawcą, abyśmy mogli zostawić sobie uchyloną furtkę do pewnej optymalizacji kosztów ZUS-owskich, wynagrodzenie ze zlecenia powinno być wyższe niż 2443 zł. Inaczej wygląda to w przypadku przedsiębiorców z tzw. "małym" ZUS-em.

 • Dlaczego uważamy, że rekordowe zarobki Polaków są jednak niższe

  Jeszcze nigdy zarobki Polaków nie był tak wysokie. Jednak najczęściej wypłacane wynagrodzenie w Polsce to 1800 zł "na rękę". Natomiast mediana płac, która pokazuje wartość, wobec której połowa osób zarabia mniej, a połowa więcej w grudniu wynosiła 4260 zł brutto, czyli 3035 zł netto.

 • ZUS zły: Nienawidzą go wszyscy, nawet jego pracownicy

  Nienawidzimy państwa i jego instytucji. A najbardziej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nienawidzą go wszyscy: pracodawcy, pracownicy, emeryci. Nawet sami jego pracownicy.