• Informacje na temat:

  zus zasilek przedemerytalny 2014

Artykuły na temat: zus zasilek przedemerytalny 2014
 • ...czasie nie może Pani odmówić bez ważnej przyczyny przyjęcia pracy). Dopiero po 6 miesiącach można złożyć do ZUS wniosek o przyznanie świadczenia (ma Pani na to 30 dni od daty wydania zaświadczenia(...) będzie szansa na uzyskanie świadczenia. «Przypominamy, że obecnie świadczenie to wynosi 975,78 zł (od 1 marca 2014 r. wzrośnie do 996,66 zł). «Na świadczeniu można dorabiać, ale uwaga! Nie powinna...

 • Rentę rodzinną pobiera obecnie w Polsce 1,27 mln osób, najczęściej kobiety. Średnie świadczenie przekracza 1,8 tys. zł.

 • Świadczenia przedemerytalne: komu się należą

  Po utracie pracy, gdy do emerytury jeszcze trochę brakuje, można starać się o pieniądze z ZUS. Radzimy, jak to robić skutecznie.

 • Następne 25 lat Polski: Jakie reformy musimy przeprowadzić, by dogonić Zachód?

  Po imponującym wzroście gospodarczym w minionym ćwierćwieczu, kolejne 25 lat nie zapowiada się już tak dobrze. Jeżeli Polska nie zreformuje rynku pracy, systemu podatkowego i finansów publicznych, będzie rozwijać się znacznie wolniej, niż w latach 1989-2014 uważa prof. Balcerowicz.

 • Nowy rok zawsze przynosi nowości w przepisach. Tak będzie też w 2014 r. Na niektórych można zyskać, inne życia nie ułatwią... Radzimy co zrobić, by nie przegapić tego, co nam się należy.

 • Wcześniej na emeryturę: Co się zmieni od 1 października?

  Od 1 października zostanie obniżony powszechny wiek emerytalny i będzie wynosił 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Czyli wracamy do stanu sprzed 2013 r.

 • .... Emerytury, renty i inne świadczenia z ZUS-u Waloryzacja rent i emerytur odbywa się z automatu. Wysokość podwyżek świadczeń zależy m.in. od inflacji. Od 1 marca 2014 r. wzrosną(...) W 2014 r. zmian będzie wiele. Niektóre podreperują domowy budżet! Dlaczego? Wyższe będą pensje minimalne, zasiłki rodzinne otrzyma więcej rodzin, a niektóre uzyskają finansowe...

 • Rewolucja w emeryturach. Kto skorzysta na zmianach?

  Już od 1 października będzie można wcześniej przechodzić na emeryturę. Obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat i 65 lat dla kobiet stanie się faktem, ale to nie jedyna korzystna zmiana wprowadzona nowymi przepisami. Dzięki tym regulacjom kobiety uzyskają minimalną emeryturę przy niższym stażu, a dorabiający emeryci wcześniej otrzymają wypłatę pełnego świadczenia.

 • ...? Na płatnym zwolnieniu lekar skim można przebywać przez 182 dni (za pierwsze 33 dni płaci pracodawca, za ko- lejne ZUS). Tylko w przypadku gruźlicy oraz wtedy, gdy niezdolność do pracy przypada na(...) lekarz orzecznik ZUS-u. Gdy kończy się jedno zwolnienie, a od następnego dnia zaczyna kolejne, okresy zasiłkowe są sumowa ne w ramach limitu 182 dni. Sumuje się je także, gdy przer wa między...

 • Podwyżka abonamentu rtv od stycznia

  Od 1 stycznia 2016 roku opłata za używanie odbiornika radiowego wyniesie 7 zł miesięcznie (podwyżka o 0,50 zł w porównaniu z 2015 rokiem), a opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego 22,90 zł miesięcznie (podwyżka o 1,40 zł). Zmiana stawek nie wpłynie na sytuację ekonomiczną osób ustawowo zwolnionych z opłat, znajdujących się w katalogu zawierającym 22 niżej wymienione grupy.