• Informacje na temat:

  zus zawieszone emerytury

Artykuły na temat: zus zawieszone emerytury
 • ZUS zawiesił twoją emeryturę dlatego, że łączyłeś ją z pracą na etacie? Musi oddać te świadczenia i to wraz z odsetkami. Niestety, ZUS nie będzie o tym informować. Wniosek trzeba złożyć samemu.

 • Praca w kilku krajach oznacza emeryturę z każdego z nich

  Obywatele którzy pracują w kilku krajach, mogą liczyć na emeryturę z każdego z nich. W ubiegłym roku ZUS wypłacał ponad 100 tys. emerytur osobom, które pracowały w Polsce i innych krajach.

 • Seniorzy, którym ZUS zawiesił wypłatę emerytur w okresie od 1 października 2011 r. do 21 listopada 2012 r., bo nie zwolnili się z pracy, odzyskają te...

 • ZUS powinien ponownie przeliczyć świadczenia wcześniejszych emerytów

  - Po zapoznaniu się z uzasadnieniem wyroku szczecińskiego sądu nie wyobrażam sobie, aby zakład mógł pozostać przy dotychczasowej praktyce - mówi Przemysław Stobiński, radca prawny, senior associate z Kancelarii Prawnej CMS Cameron McKenna Greszta i Sawicki spółka komandytowa.

 • Mamy bardzo dobrą wiadomość dla osób, którym ZUS wstrzymał wypłatę emerytur, bo nie zwolniły się z pracy. ZUS odda zaległe świadczenia i to wraz z odsetkami. Można już składać wnioski o wypłatę pieniędzy.

 • Pułapka wcześniejszej emerytury. ZUS odlicza nawet 800 zł miesięcznie

  Osoby pobierające wcześniejsze świadczenie, w momencie uzyskania tzw. wieku powszechnego (ustawowy wiek przechodzenia na emeryturę) dowiadują się, że ZUS odejmie im każdą wypłaconą złotówkę. Tracą nawet 800 zł miesięcznie.

 • ...limitu dodatkowych zarobków. Uwaga! Nie możesz jedynie kontynuować pracy w ramach umowy ze swoim ostatnim pracodawcą – wówczas prawo do emerytury będzie zawieszone. 4. Ochrona przedemerytalna Jeśli(...) r. najniższa gwarantowana kwota emerytury zostanie podwyższona z 882, 56 zł do 1000 zł. Dotyczy to zarówno osób ubezpieczonych w ZUS, jak i rolników podlegających KRUS. Aby jednak mieć gwarancję, że otrzymasz...

 • Dla ok. 313 tys. osób ZUS zdecydował już o wypłacie emerytur wynikających z przepisów obniżających wiek emerytalny. Na ich podstawie do 29 grudnia ZUS ogółem wydał decyzje emerytalne już dla 395 tys. osób.

 • Zmiana przepisów w 2011 r. spowodowała, że w styczniu 2012 r. straciłam emeryturę. Nie chciałam bowiem zrezygnować z etatu. Podobno teraz istnieje szansa na odzyskanie zabranych przez ZUS pieniędzy. Czy to prawda? Irena z Białej Podlaskiej.

 • Dla 310,5 tys. osób ZUS zdecydował już o wypłacie emerytur wynikających z przepisów obniżających wiek emerytalny. Na ich podstawie do 15 grudnia ZUS ogółem wydał decyzje emerytalne już dla 379,2 tys. osób - dowiedziała się PAP w Zakładzie. To 92,5 proc. ze wszystkich 410 tys. osób, które do końca roku mogą złożyć taki wniosek.