• Informacje na temat:

  zuzycie gazu w polsce

Artykuły na temat: zuzycie gazu w polsce
 • Polska straci ćwierć miliona miejsc pracy

  ...elektrowni węglowych. Pamiętajmy, iż w Polsce 95 proc. produkcji energii pochodzi z węgla. KE zgadza się z argumentacją obrońców środowiska, że podwyższenie celu redukcyjnego z 20 do 30 proc. jest...

 • Ceny gazu mogą rosnąć z powodu inwestycji

  W ostatnich latach wzrasta zużycie gazu na świecie i w Polsce - to wynik większego wydobycia, walki z zanieczyszczeniem środowiska i atrakcyjnych cen. Jednak w Polsce ceny te mogą rosnąć, w związku z inwestycjami infrastrukturalnymi - przewiduje Hermes Energy Group.

 • W Polsce trzeba poprawić jakość powietrza, gdyż przez jego zanieczyszczenie chorujemy. Oznacza to, że w niektórych rejonach kraju będziemy inaczej opalać domy. I to właśnie wielu ludzi niepokoi, bo nie wszystkich na te zmiany stać.

 • W 2017 roku Polska pobiła rekord pod względem wykorzystania gazu ziemnego. Zużyliśmy w Polsce ponad 17 mld metrów sześciennych tego surowca. Dlaczego to ważne? Jakie miejsce gaz zajmuje w polskiej gospodarce? Wyjaśniamy.

 • Nadchodzi era „zielonych kołnierzyków”

  Unia Europejska zapowiada że do 2020 roku w Europie powstanie 2,8 mln zielonych miejsc pracy.

 • Gaz u końcowego odbiorcy - ostatni etap drogi błękitnego paliwa

  Ostatnim etapem "życia" gazu ziemnego jest jego dostawa do odbiorcy końcowego. Tam następuje pomiar ilości dostarczonego gazu i jego zużycie. Potem pozostaje jedynie uregulować rachunek. Klienci mają swobodę w wyszukiwaniu najlepszych ofert, ale ponoszą także ryzyko np. wzrostu cen.

 • ...przecież wszyscy wyrzucamy śmieci), jakie unijne regulacje zaczynają obowiązywać także w Polsce, albo co zrobić, by uniknąć niektórych opłat, które do tej pory były obowiązkowe (np. opłaty legalizacyjnej za(...)}}--> Przepisy UE chroniące pasażerów kolei zaczęły obowiązywać także w Polsce. Możemy domagać się zwrotu 25 proc. ceny biletu przy opóźnieniu...

 • Skąd się bierze gaz ziemny?

  O PGNiG najczęściej mówi się jako o największym sprzedawcy błękitnego paliwa w Polsce. Ale istotnym segmentem działalności koncernu jest też poszukiwanie i wydobycie gazu ziemnego i ropy naftowej. Przyjrzyjmy się działalności upstream.

 • POPiHN: Gigantyczny wzrost zużycia paliw w pierwszym półroczu

  Oficjalne zużycie 3 głównych gatunków paliw w I półroczu 2017 r. wzrosło rdr o 14 proc. - wynika z danych przesłanych PAP Biznes przez POPiHN. Analitycy rynku paliwa, nie ma wątpliwości, w walce z nieprawidłowościami zdecydował obowiązkowy rejestr elementów infrastruktury paliwowej, w tym stacji paliw.

 • Zapasy gazu, czyli magazyny energii

  Gaz ziemny jest znakomitym nośnikiem energii nie tylko dlatego, że z dużą wydajnością potrafimy przekształcić wyzwalaną z cząsteczki metanu energię chemiczną w ciepło, a potem w energię elektryczną.