• Informacje na temat:

  zużycie oleju napędowego w polsce

Artykuły na temat: zużycie oleju napędowego w polsce
 • POPiHN: Gigantyczny wzrost zużycia paliw w pierwszym półroczu

  Oficjalne zużycie 3 głównych gatunków paliw w I półroczu 2017 r. wzrosło rdr o 14 proc. - wynika z danych przesłanych PAP Biznes przez POPiHN. Analitycy rynku paliwa, nie ma wątpliwości, w walce z nieprawidłowościami zdecydował obowiązkowy rejestr elementów infrastruktury paliwowej, w tym stacji paliw.

 • POPiHN: Szara strefa niszczy polski przemysł naftowy

  Paliwa z polskich rafinerii są wypierane z rynku przez paliwa z szarej strefy - twierdzi Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego. W 2013 r. straty budżetu na nielegalnym obrocie olejem napędowym mogły wynieść nawet 5,8 mld zł.

 • Paliwa: Rośnie konsumpcja paliw w Polsce

  Szara strefa handlu paliwami, pomimo niskich cen na stacjach i zaostrzenia regulacji prawnych, ma się w Polsce bardzo dobrze.

 • Szara strefa blednie

  Najnowsze dane o oficjalnym zużyciu paliw na polskim rynku potwierdzają, że ostatnie zmiany legislacyjne, wymierzone w szarą strefą branży paliw, odnoszą pożądany skutek. Nareszcie...

 • Paliwowa szara strefa blednie

  Najnowsze dane o oficjalnym zużyciu paliw na polskim rynku potwierdzają, że ostatnie zmiany legislacyjne, wymierzone w szarą strefą branży paliw, odnoszą pożądany skutek. Nareszcie...

 • Nie będzie boomu na pojazdy z instalacjami LPG. Opłata emisyjna to za mało, by doprowadzić do przełomu

  Uchwalona niedawno opłata za paliwa ma służyć rozwojowi transportu niskoemisyjnego. Oficjalnie nie powinna spowodować wzrostu cen benzyn i oleju napędowego. Jednak eksperci nie są zgodni, czy(...) tradycyjnymi paliwami na stacjach. Tymczasem po naszych drogach jeździ już ponad 3 mln samochodów wyposażonych w instalacje autogazu. Zwiększa się też zużycie tego produktu. W ubiegłym roku o 7 proc.

 • W I kwartale 2016 r. PKN ORLEN wypracował bardzo dobry, porównywalny z analogicznym okresem roku ubiegłego, wynik EBITDA wg LIFO na poziomie 1,9 mld zł. Na wyniki wpływ miały przede wszystkim: niższe koszty zużyć na własne potrzeby energetyczne na skutek niższych cen ropy naftowej i gazu ziemnego oraz osłabienie złotego względem dolara i euro.

 • Zarząd spółki Terra S.A (w trakcie zmiany nazwy na HydroPhi Technologies Europe S.A.) informuje o planowanej instalacji pierwszych jednostek technologii...

 • Skończą się wycieczki po tańszą benzynę za wschodnią granicę. Ministerstwo Finansów bierze się za akcyzę

  Autokar z jednym pasażerem jedzie do Kaliningradu na oparach paliwa. Potem wraca do Polski z pełnym bakiem i tu go opróżnia. Ministerstwo Finansów mówi: dość.

 • Nowa szansa dla węgla

  Chiny już przetwarzają na gaz i paliwa aż 200 mln ton węgla rocznie. Na takie jego zastosowanie stawiają też RPA i Japonia. Jest tylko kwestią czasu, że za ich przykładem pójdzie Polska.