• Informacje na temat:

  związek zawodowy

Artykuły na temat: związek zawodowy
 • OPZZ chce powołać związek zawodowy dla Ukraińców pracujących w Polsce

  ...- W Polsce pracują setki tysięcy Ukraińców, większość z nich w szarej strefie; obcokrajowcy ci są często są wyzyskiwani, nie znają swoich praw - podkreślają przedstawiciele OPZZ. Z myślą o nich ma wkrótce powstać Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ukraińskich w Polsce.

 • ZPP: Doradztwo zawodowe w każdej szkole

  Wprowadzenie efektywnego doradztwa zawodowego w każdej szkole i włączenie do niego rodziców, a także wprowadzenie na poziomie lokalnym mechanizmów współpracy przedsiębiorców ze szkołami zawodowymi postuluje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

 • Związki zawodowe osłabione. Firma swobodniej obniży pensje

  ...dla nich zmiany wystarczyłyby wypowiedzenia zmieniające. Szerokie skutki Zgodnie z art. 772 par. 4 k.p. regulamin płacowy ustala pracodawca, ale jeśli działa u niego związek zawodowy, treść aktu(...)Teoretycznie TK orzekł na korzyść związków zawodowych. W ubiegłym tygodniu uznał, że obecne zasady ustalania regulaminów wynagradzania, które wymagają porozumienia ze związkowcami, są zgodne...

 • Związek Zawodowy Pracowników ZUS na liście ostrzeżeń KNF

  Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych Związek Zawodowy Pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie - poinformowała KNF we wtorkowym komunikacie.

 • Związek Nauczycielstwa Polskiego krytycznie o zmianach w Karcie nauczyciela

  .... - Nowy awans zawodowy został radykalnie wydłużony o połowę. Te pięć lat różnicy każdy z nauczycieli odczuje na własnej kieszeni - tłumaczy Sławomir Broniarz. - Jeżeli ktoś dzisiaj...

 • Związek zawodowy personelu kabinowego porozumiał się z Lufthansą

  Lufthansa i największy związek zawodowy Ufo, zrzeszający personel kabinowy niemieckiego przewoźnika, poinformowały w piątek, że wstępnie porozumiały się w sprawie płac i emerytur oraz uzgodniły tryb mediacji dla innych spornych kwestii.

 • Związki zawodowe apelują o zmiany systemu wynagrodzeń pracowników medycznych

  ...​O sprawiedliwy system wynagradzania pracowników służby zdrowia zaapelowało wspólnie w poniedziałek dziewięć ogólnokrajowych związków zawodowych skupiających różne zawody medyczne.

 • Związki zawodowe weszły w spór z Bankiem BPH

  Dwa z pięciu związków zawodowych działających w Banku BPH weszły w spór z pracodawcą. Spór jest konsekwencją żądań dotyczących warunków zwolnień grupowych oraz przekazywania oddziałów banku do franczyzobiorców. Akcje BPH spadły na zamknięciu notowań GPW o 2,8 proc. do 30,90 zł.

 • ​Zmiany w przepisach: Związek zawodowy nie tylko dla zatrudnionych na umowę o pracę

  Nie tylko umowa o pracę będzie dawała prawo korzystania z uprawnień związkowych. Resort pracy przygotowuje ustawę rozszerzającą prawo tworzenia i wstępowania do związków zawodowych na samozatrudnionych niebędących pracodawcami oraz świadczących pracę na podstawie umów-zleceń i o dzieło.

 • Związek Zawodowy Górników zaniepokojony stanem realizacji postanowień rządu

  Związek Zawodowy Górników w Polsce (ZZG) zaapelował do premier Ewy Kopacz o "pełną i terminową" realizację styczniowego porozumienia w sprawie planu naprawczego dla Kompanii Węglowej (KW). Związkowcy wyrazili zaniepokojenie stanem realizacji tej umowy.