• Informacje na temat:

  zwiazki zawodowe kolejowe

Artykuły na temat: zwiazki zawodowe kolejowe
 • Związki chcą, by średnia płaca w Grupie PKP wynosiła 5,9 tys. zł

  ...zarabiają dużo więcej od nich. Przedstawiciele rządu i branży kolejowej odpowiadali natomiast, że specjaliści nie będą chcieli pracować na kolei, jeżeli w firmach prywatnych będą mogli zarobić dużo więcej...

 • Pracownicy sektora transportowego, urzędnicy państwowi, kontrolerzy ruchu oraz pracownicy służby zdrowia nie poszli w środę do pracy lub przerwą pracę w ramach ogólnokrajowego strajku protestacyjnego w Grecji przeciwko nowym środkom oszczędnościowym.

 • PKP Cargo: Związkowcy chcą 250 złotych podwyżki na pracownika

  Jak poinformował Henryk Grymel z kolejarskiej "Solidarności", działające w PKP Cargo związki zawodowe chcą podwyżek dla wszystkich pracowników spółki w wysokości 250 zł. Adam Purwin, prezes PKP Cargo, powiedział, że firma nie może przystać na nieracjonalne żądania.

 • Strajk w PKP Cargo zaplanowano na 9 listopada

  Jednak dojdzie do strajku w spółce PKP Cargo. Zdecydowały o tym związki zawodowe, które jeszcze we wrześniu ogłosiły gotowość strajkową. Związkowcy zastrzegają, że odwołają protest tylko w przypadku spełnienia ich żądań.

 • Nowak: Przywileje pracownicze w PKP były "rozdęte ponad miarę"

  Kolejowe związki zawodowe oczekują do 28 grudnia rozpoczęcia rozmów z udziałem mediatorów ws. utrzymania na dotychczasowych poziomach ulg przejazdowych dla emerytów kolejowych. Minister transportu Sławomir Nowak podkreśla, że przywileje w PKP były "rozdęte ponad miarę".

 • Strajku w Przewozach Regionalnych jednak nie będzie

  Związki zawodowe działające w Przewozach Regionalnych porozumiały się z zarządem spółki co do przedmiotu sporu, który miał być bezpośrednią przyczyną zapowiadanego na 29 czerwca strajku bezterminowego. Akcja strajkowa została odwołana.

 • ​Porozumienie ws. zwolnień grupowych w małopolskich Przewozach Regionalnych

  ...250 osób zwolni małopolski oddział Przewozów Regionalnych z powodu trudnej sytuacji finansowej, spowodowanej malejącą liczbą pasażerów. Dyrekcja oddziału i działające w nim związki zawodowe podpisały porozumienie w sprawie zasad przeprowadzenia zwolnień grupowych.

 • DB: Niemcy czeka prawdziwy paraliż

  Pasażerowie niemieckich kolei (Deutsche Bahn, DB) muszą się nastawić na co najmniej sześciodniowe problemy. Od godziny drugiej w nocy z poniedziałku na wtorek nie wyjechało na trasy większość pociągów osobowych.

 • Szwajcaria: 10 lub 30 franków za godzinę

  Szwajcarski rynek pracy jest specyficzny. Wiele do powiedzenia mają związki zawodowe, które najsilniejsze są właśnie w branży budowlanej. To one w ubiegłym roku wymusiły na rządzie w Bernie ponowne(...) echem w szwajcarskich mediach odbiła się akcja związku zawodowego UNIA, który doprowadził do zablokowania robót prowadzonych na dworcu kolejowym Löwenstrasse w Zurychu. Poszło o trzydziestu Polaków...

 • Zarząd TK Telekom zdziwiony protestem związkowców przy prywatyzacji

  Zarząd TK Telekom przesłał do redakcji "Rynku Kolejowego" oświadczenie, według którego z "zaniepokojeniem i zdziwieniem" odbiera postawę części przedstawicieli związków zawodowych w sprawie prowadzonego procesu prywatyzacyjnego spółki.