• Informacje na temat:

  związki zawodowe poczta polska

Artykuły na temat: związki zawodowe poczta polska
 • Poczta Polska szykuje premie dla pracowników

  ...listonosze czy pracownicy punktów pocztowych. Premia tak zwanych handlowców będzie uzależniona od wyników sprzedaży. Do końca miesiąca związki zawodowe mogą opiniować nowy regulamin wynagrodzeń. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zaakceptowały go dwa największe związki: "Solidarność" i OPZZ. Poczta zatrudnia około 70 tysięcy pracowników.

 • Prezes zarządu PKP Cargo Adam Purwin: Chcielibyśmy, aby w przyszłym roku do Chin kursował jeden pociąg dziennie

  - Prowadzimy rozmowy z Pocztą Polską, aby do Chin i w odwrotnym kierunku wozić pociągiem przesyłki - oświadcza Adam Purwin, prezes PKP Cargo w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

 • Poczta zwalnia pracowników. Czas na rozwój przez cięcie etatów

  Narodowy operator pocztowy redukuje zatrudnienie o kilka tysięcy osób. Związki zawodowe zapowiadają strajk generalny W niektórych placówkach pracę straci ponad 10 proc. zatrudnionych.

 • Technorewolucja w gospodarce. Na naszych oczach życie niektórych branż dobiega końca

  Przyszłość wielu z nich coraz częściej będzie wystawiana na próbę. Szklane kineskopy, telefony analogowe, klisze do aparatów fotograficznych - jeszcze dwie, trzy dekady temu były w niemal każdym domu, a dziś są ciekawostką dla hobbystów, młodszym pokoleniom znaną tylko z muzeów techniki.

 • Związki zawodowe na garnuszku spółek

  Minister Skarbu Państwa polecił władzom 254 państwowych spółek zbadanie, ile je kosztuje utrzymanie związków. "Rzeczpospolita" dotarła do raportu na ten temat. Dane są zatrważające. Spółki i firmy państwowe w ubiegłym roku wydały na związki łącznie ponad 51 mln zł.

 • Rodzimy moloch w obce ręce? Zaczyna się walka o wielką forsę

  Wejście Poczty Polskiej na Giełdę Papierów Wartościowych i nowy system płac to najważniejsze wyzwania, o jakich mówi prezes narodowego operatora Jerzy Jóźkowiak. Zaznaczył, że Bank Pocztowy powinien pozostać własnością grupy.

 • Polacy w roli łamistrajków w Deutsche Post

  Tuż przed świętami związki zawodowe handlu i usług Verdi ogłosiły strajk pracowników Niemieckiej Poczty. Aby nie doszło do totalnego załamania się transportu przesyłek, Deutsche Post sięga m.in. po Polaków.

 • Związki zawodowe na garnuszku spółek

  Minister Skarbu Państwa polecił władzom 254 państwowych spółek zbadanie, ile je kosztuje utrzymanie związków. "Rzeczpospolita" dotarła do raportu na ten temat. Dane są zatrważające. Spółki i firmy państwowe w ubiegłym roku wydały na związki łącznie ponad 51 mln zł.

 • Płacowa rewolucja w ​Poczcie Polskiej

  Poczta Polska podpisała ze związkami zawodowymi nowy Zbiorowy Układ Zakładowy Pracy (ZUZP) i Regulamin Premiowania - poinformowała spółka w środowym komunikacie. Uzależnia on premie pracowników od efektów pracy oraz prowizje od wyników sprzedaży.

 • Poczta Polska uruchomiła w poniedziałek Program Dobrowolnych Odejść dla pracowników. Do końca 2012 roku może z niego skorzystać 2300 osób. To pierwszy tego typu program w historii spółki - poinformowała firma we wtorkowym komunikacie.