• Informacje na temat:

  związki zawodowe sw

Artykuły na temat: związki zawodowe sw
 • LOT i związki zawodowe nie wypracowały porozumienia

  ...​Zarząd PLL LOT złożył pilotom i stewardesom zatrudnionym na umowę o pracę ofertę podwyżek w średniej wysokości 14 proc., na osobę przypadnie więc od kilkuset do ponad 6 tys. zł miesięcznie brutto - poinformowała w czwartek PAP spółka. Związki zawodowe nie przyjęły propozycji.

 • GUS pokazał twarz naszych związków zawodowych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował raport na temat związków zawodowych w Polsce. W naszym kraju aktywnych jest 13 tys. organizacji związkowych, to liczba oficjalnych strajków, jest bardzo skromna. Zdaniem analityków ich rola jest marginalna poza sektorem wydobycia i surowców.

 • Związki zawodowe osłabione. Firma swobodniej obniży pensje

  ...z konstytucją. Odrzucił skargę Konfederacji Lewiatan w tej sprawie. Ale swoją decyzję uzasadnił w taki sposób, że w praktyce znacząco osłabił nie tylko związki zawodowe, ale też cały dialog społeczny na(...) działa kilka organizacji zakładowych, też jest to możliwe, o ile przedstawią one wspólne stanowisko, np. co do propozycji zmian w regulaminie (albo zrobią to przynajmniej związki reprezentatywne). To...

 • Związki zawodowe w Biedronce grają coraz ostrzej. Zawiadamiają o popełnieniu przestępstwa przez Jeronimo Martins Polska

  Do Prokuratury Rejonowej we Wrześni trafiło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Jeronimo Martins Polska.

 • Związki zawodowe apelują o zmiany systemu wynagrodzeń pracowników medycznych

  ...poszczególnych grup zawodów medycznych w publicznej służbie zdrowia. Związki ustaliły także wspólne postulaty płacowe dla wszystkich zawodów medycznych. Podkreśliły, że postulaty jednej grupy zawodowej są akceptowane i popierane przez pozostałe grupy. Podczas konferencji przedstawiciele związków podpisali pismo do premier Beaty Szydło. Związki oczekują, że premier spotka się z nimi i rząd...

 • Związki zawodowe weszły w spór z Bankiem BPH

  Dwa z pięciu związków zawodowych działających w Banku BPH weszły w spór z pracodawcą. Spór jest konsekwencją żądań dotyczących warunków zwolnień grupowych oraz przekazywania oddziałów banku do franczyzobiorców. Akcje BPH spadły na zamknięciu notowań GPW o 2,8 proc. do 30,90 zł.

 • Związki zawodowe po nowemu. Jakie przywileje dla pracowników od 2019 roku

  ...przystępowania do organizacji, będą mogły także zakładać własne związki zawodowe. Problem jednak w tym, że - na co wskazuje mecenas Izabela Zawacka z kancelarii Wojewódka i Wspólnicy - brakuje(...) rozumieniu tego pojęcia). Po nowelizacji w praktyce możemy więc mieć do czynienia z trzema rodzajami organizacji - zróżnicowanymi pod względem członkostwa. Może być tak, że członkami związku zawodowego...

 • Mimo piątkowej decyzji sądu, strajk w PLL LOT i tak się odbędzie - poinformowały w piątek w nocy związki zawodowe w LOT. Decyzja sądu o zakazie strajku to ograniczanie swobód obywatelskich - dodawali związkowcy.

 • Płace w PŻM zagrożone. Komisarz i związki zawodowe o planie naprawczym

  - Pensje w Polskiej Żegludze Morskiej są zagrożone. Stanie się tak, jeżeli w przedsiębiorstwie nie ruszy plan naprawczy - poinformował zarządca komisaryczny Paweł Brzezicki.

 • CBOS: 39 proc. Polaków pozytywnie ocenia działania związków zawodowych

  39 proc. Polaków pozytywnie ocenia działania związków zawodowych, prawie tyle samo (36 proc.) jest przeciwnego zdania - wynika z opublikowanego w czwartek raportu CBOS. Ponad połowa Polaków poparła organizowaną w styczniu i lutym akcję protestacyjną górników.