• Informacje na temat:

  związki zawodowe sw

Artykuły na temat: związki zawodowe sw
 • Związki zawodowe osłabione. Firma swobodniej obniży pensje

  ...z konstytucją. Odrzucił skargę Konfederacji Lewiatan w tej sprawie. Ale swoją decyzję uzasadnił w taki sposób, że w praktyce znacząco osłabił nie tylko związki zawodowe, ale też cały dialog społeczny na(...) działa kilka organizacji zakładowych, też jest to możliwe, o ile przedstawią one wspólne stanowisko, np. co do propozycji zmian w regulaminie (albo zrobią to przynajmniej związki reprezentatywne). To...

 • GUS pokazał twarz naszych związków zawodowych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował raport na temat związków zawodowych w Polsce. W naszym kraju aktywnych jest 13 tys. organizacji związkowych, to liczba oficjalnych strajków, jest bardzo skromna. Zdaniem analityków ich rola jest marginalna poza sektorem wydobycia i surowców.

 • Związki zawodowe apelują o zmiany systemu wynagrodzeń pracowników medycznych

  ...poszczególnych grup zawodów medycznych w publicznej służbie zdrowia. Związki ustaliły także wspólne postulaty płacowe dla wszystkich zawodów medycznych. Podkreśliły, że postulaty jednej grupy zawodowej są akceptowane i popierane przez pozostałe grupy. Podczas konferencji przedstawiciele związków podpisali pismo do premier Beaty Szydło. Związki oczekują, że premier spotka się z nimi i rząd...

 • Związki zawodowe weszły w spór z Bankiem BPH

  Dwa z pięciu związków zawodowych działających w Banku BPH weszły w spór z pracodawcą. Spór jest konsekwencją żądań dotyczących warunków zwolnień grupowych oraz przekazywania oddziałów banku do franczyzobiorców. Akcje BPH spadły na zamknięciu notowań GPW o 2,8 proc. do 30,90 zł.

 • Płace w PŻM zagrożone. Komisarz i związki zawodowe o planie naprawczym

  - Pensje w Polskiej Żegludze Morskiej są zagrożone. Stanie się tak, jeżeli w przedsiębiorstwie nie ruszy plan naprawczy - poinformował zarządca komisaryczny Paweł Brzezicki.

 • Mimo piątkowej decyzji sądu, strajk w PLL LOT i tak się odbędzie - poinformowały w piątek w nocy związki zawodowe w LOT. Decyzja sądu o zakazie strajku to ograniczanie swobód obywatelskich - dodawali związkowcy.

 • Tak, może Pani zwrócić się ze swoją sprawą do związków zawodowych, bo są one powołane po to, by służyć wszystkim pracownikom. Związki zresztą zostaną poinformowane o planowanych zwolnieniach w firmie. Jednak proszę liczyć się z tym, że ostatecznie to pracodawca decyduje, czy zwolnić danego pracownika, czy nie.  Tylko niektóre grupy pracowników są chronione przed zwolnieniem z pracy. Są to...

 • CBOS: 39 proc. Polaków pozytywnie ocenia działania związków zawodowych

  39 proc. Polaków pozytywnie ocenia działania związków zawodowych, prawie tyle samo (36 proc.) jest przeciwnego zdania - wynika z opublikowanego w czwartek raportu CBOS. Ponad połowa Polaków poparła organizowaną w styczniu i lutym akcję protestacyjną górników.

 • ​Związki zawodowe apelują o podwyżki i uwzględnienie stażu pracy przy prawie do emerytury

  ...zwolnień lekarskich po wypadku przy pracy i w przypadku choroby zawodowej.  Związki poparły proponowaną przez prezydenta zmianę, ale argumentowały, że najważniejszą sprawą jest zapewnienie...

 • - Ponad 800 pracowników PLL LOT w referendum strajkowym opowiedziało się za akcją protestacyjną, związki zawodowe mają zatem silny mandat do przeprowadzenia strajku 1 maja br. - ocenił w piątek szef związku zawodowego pilotów komunikacyjnych w PLL LOT Adam Rzeszot.