• Informacje na temat:

  związkowiec kghm

Artykuły na temat: związkowiec kghm
 • Strajki na bogato. Związkowcy to krezusi

  Kwoty, jakie Kompania Węglowa czy Jastrzębska Spółka Węglowa przeznaczają na związki zawodowe, są znacznie większe niż w najbogatszej polskiej firmie, jaką jest KGHM. W Lubinie na działalność(...) pracuje na ścianie, może nie wszystko rozumieć, ale związkowiec powinien być dla niego przewodnikiem. Tymczasem większość działaczy zachowuje się bezwzględnie, dba wyłącznie o własne wysokie wynagrodzenia...

 • Związkowcy weszli w spór zbiorowy z zarządem KGHM

  Związkowcy z działającego w KGHM Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego weszli w tym tygodniu w spór zbiorowy z zarządem spółki - poinformował PAP przewodniczący związku Ryszard Zbrzyzny. ZZPPM domaga się 2 tys. zł premii dla pracowników, podniesienie płac pracownikom produkcji oraz poprawy bezpieczeństwa pracy.

 • Jak donosi Puls Biznesu zarząd KGHM zaproponował wypłatę oczekiwanej przez związkowców premii za I. kw. pod warunkiem wprowadzenia trzech zmian do zakładowego układu zbiorowego pracy.

 • Luksusowe życie związkowców KGHM

  "Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do wewnętrznej dokumentacji KGHM: listy plac związkowców. Tylko w ubiegłym roku KGHM, spółka, w której decydujący głos ma Skarb Państwa, przekazała na funkcjonowanie związków 8,2 mln zł. Z tego 7,5 mln zł poszło na wynagrodzenia etatowych działaczy.

 • Głodówkę zakończył pracownik KGHM Polska Miedz SA, protestujący w kopalni ZG Rudna w Polkowicach (Dolnośląskie). Mężczyzna sprzeciwiał się "zabieraniu spółce całego zysku wypracowanego w 2006 r.". Po zakończeniu głodówki trafił do szpitala.

 • Związkowcy KGHM grożą strajkiem

  Szefowie związków zawodowych działających w KGHM protestują przeciwko wydaniu części akcji koncernu państwowym spółkom w ramach ich dokapitalizowania. Grożą akcją strajkową.

 • Przed siedzibą Biura Zarządu KGHM Polska Miedź SA w Lubinie (Dolnośląskie) przez prawie dwie godziny pikietowali w poniedziałek pracownicy przedsiębiorstwa, którzy w ten sposób protestowali przeciwko przekazaniu całego zysku spółki za 2006 r. na rzecz Skarbu Państwa.

 • Władze KGHM Polska Miedź, mimo agresywnego zachowania niektórych związkowców podczas protestu w ubiegłym tygodniu, są gotowe do rozmów - poinformowała w poniedziałek spółka w oświadczeniu.

 • Resort skarbu sprzedał 20 mln akcji KGHM

  Ministerstwo skarbu sprzedało w piątek 20 milionów akcji KGHM, czyli 10 proc. akcji miedziowego koncernu, uzyskując ponad 2 mld złotych. Związkowcy uważają, że decyzja dowodzi krótkowzroczności i politycznego koniunkturalizmu. Zdaniem analityka rynków finansowych, cena 103 zł, po jakiej sprzedawano akcje, była atrakcyjna dla Skarbu Państwa.

 • KGHM - związkowcy grożą strajkiem

  Szefowie dwóch największych organizacji związkowych wystosowali pismo do zarządu Polskiej Miedzi, w którym domagają się wzrostu wynagrodzeń w 2009 roku. Zarząd ma dwa tygodnie na spełnienie żądań, w przeciwnym razie związki odwieszą spór zbiorowy, łącznie ze strajkiem.