• Informacje na temat:

  zwiększenia dzietności

Artykuły na temat: zwiększenia dzietności
 • 50+ wystawieni do wiatru?

  ...w tym samym czasie nie wzrośnie wskaźnik dzietności w Polsce, ten proces jest nieodwracalny - podkreśla Maciej Witucki, Prezes Work Service S.A. Pracodawcy w Polsce, myślący o swoim biznesie...

 • W ogólnym bilansie jest jednak wzrost i ciągle jest szansa na te ponad 400 tys. urodzeń w bieżącym roku - zapowiedziała w wywiadzie dla czwartkowego 'Naszego Dziennika" minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

 • Resort pracy szykuje mechanizmy wsparcia dla matek wracających do pracy

  ...rodzicielskich, oskładkowanie urlopów wychowawczych. To wszystko składa się na szeroki pakiet skierowany dla wspierania dzietności, dla wspierania zmian demograficznych w Polsce - podkreśla minister pracy.

 • Francuski baby boom i polska depresja urodzeniowa. Oto recepta na ratowanie demografii

  Polska od lat ma jeden z najniższych współczynników dzietności w Europie. Na jedną kobietę w naszym kraju przypada zaledwie 1,32 urodzeń. Tymczasem we Francji poziom dzietności systematycznie rośnie i dziś jest najwyższy w całej wspólnocie. W jaki sposób udaje się utrzymać tak dobre wyniki?

 • ...liczby podmiotów)" - napisano. Część raportu poświęcono potencjałowi do zwiększenia podaży pracy w Polsce. Wyjaśniono, że w powojennej historii Polski czynniki demograficzne wpływały korzystnie na(...) w perspektywie kilku dekad tylko połączenie wysokiej dzietności i wysokiej aktywności zawodowej może zapewnić strukturę i obciążenie zasobów pracy (osobami nieaktywnymi) podobne do obecnego. Zauważono, że...

 • - Te wszystkie pieniądze mogłyby być wykorzystane na stworzenie np. instytucji opiekuńczych, a zostaną przeznaczone tylko na bezpośrednie transfery pieniężne. A ma to nikły skutek, jeśli chodzi o zwiększenie dzietności - ocenia ekonomistka Kongresu Kobiet dr Ewa Rumińska-Zimny.

 • Przyjęliśmy program 500 plus, pora na uporządkowanie rynku pracy - minister Rafalska

  ...efekty tej ustawy w postaci zwiększenia dzietności i poprawy sytuacji materialnej polskich rodzin. Jej zdaniem, dzięki pieniądzom z programu powinno nastąpić ożywienie na lokalnych rynkach, bo pieniądze...

 • Zuber: Sukcesem rządu zwiększenie ściągalności podatków, problemem spadek inwestycji krajowych

  Z całą pewnością największy sukces to jest zwiększenie ściągalności podatków - powiedział PAP ekonomista Marek Zuber, oceniając dwa lata od zwycięskich dla PiS wyborów parlamentarnych. - Największy problem rządu PiS-u to poważny spadek inwestycji krajowych - dodał.

 • Emerytury: Czy jest alternatywa?

  ...się okres depresji urodzeniowej - w 2010 r. współczynnik dzietności wyniósł niespełna 1,4. To tylko o 0,16 pkt. więcej w stosunku do wskaźnika z 2003 roku, który był najniższy od ponad 50 lat(...) Sedlak & Sedlak. W tym wariancie, uzupełnienie brakujących środków finansowych wymagałoby np. zwiększenia podatku VAT do poziomu 31proc. lub podwyższenia składki emerytalnej z dotychczasowych 19,52 proc...

 • Nadal spada liczba ludność Polski

  Niska liczba urodzeń w Polsce nie gwarantuje prostej zastępowalności pokoleń. Od 1990 r. wartość współczynnika dzietności kształtuje się poniżej 2, podczas gdy wielkość optymalna - określana jako korzystna dla stabilnego rozwoju demograficznego - to 2,1-2,15, Zdaniem analityków na baby boom musimy jeszcze poczekać.