• Informacje na temat:

  zwolnienia grupowe *

Artykuły na temat: zwolnienia grupowe *
 • Zwolnienia grupowe a ponowne przyjęcie do pracy

  Pani Agata jakiś czas temu straciła pracę w ramach zwolnień grupowych. Teraz jej dawna firma zatrudnia...

 • Zwolnienia grupowe w Tesco

  NSZZ "Solidarność" została poinformowana przez zarząd Tesco Polska o zamiarze rozwiązania umów o pracę z przyczyn nie dotyczących pracowników. Przyczyną zwolnień grupowych jest reorganizacja.

 • Zwolnienia grupowe po pożarze w Zakładach Mięsnych Olewnik-Bis

  ...​W związku z pożarem, który z początkiem roku zniszczył część magazynową Zakładów Mięsnych Olewnik-Bis, spółka ta, a także drugi podmiot - Olewnik Serwis ogłosiły zwolnienia grupowe. Obejmą one w sumie 191 osób. Przyczyny pożaru nie są znane. W sprawie trwa śledztwo.

 • Alma Market zapowiada kolejne zwolnienia grupowe

  Alma Market, prowadząca sieć delikatesów pod marką Alma, zapowiada przeprowadzenie kolejnych zwolnień grupowych. Tym razem mają one objąć 425 osób - poinformowała Alma w komunikacie.

 • Ruszają zwolnienia grupowe w Makro. Pracę straci ponad 680 osób

  W trakcie rozmów ze związkami zawodowymi pracodawcy udało się dojść do uzgodnienia głównych zasad procesu zwolnień, jednakże w związku z różnicą zdań w jednym punkcie ostatecznie rozmowy nie zakończyły się zawarciem porozumienia. W następstwie zarząd Makro Polska wydał regulamin zwolnień, uwzględniający wszystkie punkty uzgodnione ze związkami zawodowymi w procesie konsultacji. Zwolnienia...

 • Spółka Rafako, po konsultacjach z zakładowymi organizacjami związkowymi, ustaliła, że liczba osób objętych zwolnieniem grupowym wynosić będzie maksymalnie 276 osób - podało Rafako. Zwolnienia zostaną przeprowadzone do 31 lipca 2018 r.

 • Masowe zwolnienia grupowe w Polsce? To nie problem

  ...wpłynęły zawiadomienia obejmujące ponad 37 tys. pracowników. Ostatecznie ubiegłoroczne cięcia objęły znacznie mniej osób - 12,9 tys., wobec 15,2 tys. rok wcześniej. - Zwolnienia grupowe, w obecnych(...) problem dla województw dolnośląskiego, mazowieckiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Eksperci przyznają jednak, że można wymienić sfery gospodarki, w których zwolnienia grupowe nadal będą odczuwalne. Mowa...

 • Zwolnienia grupowe w Tesco Polska mogą objąć do 600 osób

  2 lutego br. Tesco poinformowało, że zamknie 18 nierentownych sklepów. Z treści pisma, które otrzymali związkowcy OZ NSZZ "Solidarność" przy Tesco Polska Sp. z o.o., wynika, że zwolnienia grupowe mogą objąć do 600 osób.

 • Wydawnictwa ogłaszają zwolnienia grupowe

  ...będzie to kilkaset osób, niektóre wydawnictwa już zapowiedziały zwolnienia grupowe - dodaje. Co robić, żeby zmniejszyć skalę zwolnień? Niestety, nie ma zbyt wielu możliwości. Według Jarosława(...) najbliższych lat dramatycznie spadnie liczba sprzedawanych przez nich książek, a to najprawdopodobniej zaowocuje grupowymi zwolnieniami. Do 2017 roku pracę może stracić nawet 5 tysięcy osób, nie...

 • Tesco zamknie w Polsce 18 sklepów. Szykują się kolejne zwolnienia grupowe

  O godzinie 13 zakończyło się dzisiejsze spotkanie zarządu Tesco ze związkowcami. Jak poinformowała redakcję portalu dlahandlu.pl Elżbieta Jakubowska, przewodnicząca "Solidarności", w sieci zajdą duże zmiany organizacyjne. - Zapowiedziano, że kolejnych 18 sklepów zostanie zamkniętych. Już dziś rozpoczęły się konsultacje w sprawie zwolnień grupowych, rozmowy te będą kontynuowane 14 lutego - mówi Jakubowska.