• Informacje na temat:

  zwolnienia grupowe a program dobrowolnych odejść

Artykuły na temat: zwolnienia grupowe a program dobrowolnych odejść
 • PKP: Ruszył program dobrowolnych odejść

  W PKP ruszył program dobrowolnych odejść, który obejmuje 300 pracowników z pionu nadzoru nieruchomości.

 • Szykują się potężne zwolnienia w Polmosie Łańcut. Właściciel chce zwolnić prawie całą załogę

  Napięta sytuacja w Fabryce Wódek Polmos w Łańcucie. Związki zawodowe są oburzone ostatnimi posunięciami właściciela zakładu, który chce zwolnić 130 ze 159 pracowników. Wycofał się jednak z programu dobrowolnych odejść. To oznacza, że oprócz zwykłych zasiłków dla bezrobotnych, pracownicy nie otrzymają żadnych dodatkowych pieniędzy.

 • Zwolnienia grupowe w Wielkopolsce

  ...119 osób straci pracę wskutek likwidacji konińskiej spółki Fugo-Odlew. Decyzja o rozwiązaniu zapadła w związku z jej zadłużeniem i wobec braku perspektyw dla dalszej działalności. Spółka opracowała program pomocowy obejmujący wszystkie zwalniane osoby. Zaproponowała też pracownikom udział w programie dobrowolnych odejść. Przystąpiło do niego 118 osób. Fugo-Odlew produkuje odlewy na potrzeby...

 • BGŻ po połączeniu z BNP Paribas Polska zwolni w ramach zwolnień grupowych do 1800 osób

  BGŻ i BNP Paribas Bank Polska ustaliły z organizacjami związkowymi, że po połączeniu zwolnienia grupowe obejmą nie więcej niż 1800 pracowników BGŻ i zostaną przeprowadzone w okresie 24 miesięcy od połączenia - podał BGŻ w komunikacie.

 • ​Porozumienie ws. zwolnień grupowych w małopolskich Przewozach Regionalnych

  ...w ramach negocjacji ze wszystkimi dziewięcioma związkami zawodowymi wypracowano program dobrowolnych odejść.  Pracownicy, którzy do 17 lutego zgłoszą się do programu, będą mieli rozwiązaną umowę(...), ile możliwe było do spełnienia przez spółkę".  - Program dobrowolnych odejść jest ewenementem, bo w innych oddziałach Przewozów Regionalnych czegoś takiego do tej pory nie było - zaznaczył. Jak...

 • Nie będzie zwolnień grupowych w Jastrzębskich Zakładach Remontowych (JZR). Ich pracownicy mają być objęci programem dobrowolnych odejść i przejść do spółki Szkolenie i Górnictwo (SiG). Podpiszą tam umowy na czas nieokreślony.

 • ...- Na 26 września zaplanowano początek zwolnień grupowych w ISD Huta Częstochowa. Będą dotyczyły tych osób, które nie zdecydowały się na program dobrowolnych odejść - poinformował w czwartek rzecznik grupy ISD Polska Jacek Łęski.

 • Część banków zapowiada zwolnienia grupowe

  PKO BP, BGŻ i BNP Paribas Polska - to banki, które w tym roku zapowiadają zwolnienia grupowe. Reszta banków zaprzecza jednak, by planowała jakiekolwiek redukcje. Przemysław Barbrich z ZBP tłumaczy, że zwolnienia są naturalnym skutkiem konsolidacji banków.

 • ​Częstochowa: Zwolnienia w hucie potrwają do końca roku

  W maju tego roku zatrudniający ok. 3050 pracowników zakład, poinformował, że planuje zredukować zatrudnienie o ok. 1,5 tys. osób w związku ze zmianami na światowym rynku stali. Uruchomiono program dobrowolnych odejść, z którego skorzystało dotąd 1250 osób. Liczba ta nie osiągnęła jednak zakładanego poziomu redukcji zatrudnienia w hucie, w związku z czym we wrześniu ogłoszono przeprowadzenie...

 • 1191 pracowników PKP Cargo chce odejść

  PKP Cargo chce zwiększyć do 96,5 mln zł maksymalne szacowane zobowiązania, wynikające z przeprowadzenia programu dobrowolnych odejść - podała spółka w komunikacie. W okresie zapisów do PDO zgłosiło się 1191 pracowników spółki. Wcześniej mowa była o ok. 250 pracownikach.