• Informacje na temat:

  zwolnienia lot

Artykuły na temat: zwolnienia lot
 • 400 osób do zwolnienia w PLL LOT

  ...- W ramach restrukturyzacji PLL LOT 400 osób do marca przyszłego roku ma zostać zwolnionych z pracy - poinformował w poniedziałek PAP prezes LOT-u Sebastian Mikosz. W spółce zostanie też wypracowany nowy układ pracy.

 • Prezes LOT: Nie ulegnę szantażowi związkowców

  Ja nigdy się nie poddam ich szantażom - mówi Rafał Milczarski, prezes PLL LOT na e-stronie magazynu "Forbes". Wczoraj 67 osób zostało dyscyplinarnie zwolnionych z powodu nieprzystąpienia do pracy w związku z ich uczestnictwem w nielegalnym strajku.

 • Ostatnio zdarzyła nam się spora nieprzyjemność. Otóż samolot, którym mieliśmy lecieć do Londynu, nie wystartował z lotniska z powodu gęstej mgły. Zastanawiamy się z mężem, co w takiej sytuacji należy się pasażerom? Czy w razie strat możemy liczyć na to, że otrzymamy odszkodowanie? Do kogo się zgłaszać? Renata i Aleksander z Szydłowca...

 • Eskalacja sporu pracowników z zarządem w PLL LOT i brak dialogu wewnątrz firmy są przykładem fatalnego rozwiązywania konfliktów społecznych. Szczególnie, że dotyczy to ważnej spółki Skarbu Państwa. W jej przypadku rozjemcą może być premier, któremu LOT bezpośrednio podlega.

 • Spór o pensje w PLL LOT. Samoloty nie wystartują na początku maja?

  Spór o podwyżki płac personelu latającego był wielokrotnie powodem głębokiej zapaści największych linii lotniczych na świecie. Czy trwający od kilku lat podobny spór w PLL LOT przekształci się wkrótce w konflikt prowadzący do strajku? To by mogło silnie wstrząsnąć spółką, która - choć weszła na ścieżkę wznoszenia - ma nadal kruchą pozycję na silnie konkurencyjnym rynku.

 • PLL LOT odwołały w piątek 16 rejsów z i do Polski z powodu problemów z załogą, która uczestniczy w nielegalnym strajku w spółce - poinformował Konrad Majszyk z biura prasowego LOT. Wśród odwołanych lotów są m.in. trzy wyloty z Warszawy i 10 powrotów do stolicy kraju.

 • ...- Na miesiąc przed wygaśnięciem układu zbiorowego PLL LOT w spółce trwają prace nad trzema różnymi dokumentami. Od ich ostatecznej wersji zależeć będą dalsze zwolnienia oraz wynagrodzenia pracowników - poinformował PAP rzecznik spółki Andrzej Kozłowski.

 • Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy podjął decyzję o rozpoczęciu strajku w PLL LOT 18 października od godz. 5.00 - poinformowała przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego Monika Żelazik. Rzecznik LOT Adrian Kubicki ocenił, że "nie ma legalnego mandatu do strajku".

 • Zwalniani pracownicy Polskich Linii Lotniczych LOT, uczestniczący w adresowanych do nich szkoleniach, mają wkrótce otrzymać propozycje nowych miejsc pracy - informują przedstawiciele agencji, prowadzącej szkolenia na zlecenie przewoźnika.

 • Air France-KLM po raz pierwszy w historii planuje zwolnienia pracowników

  Przewoźnik lotniczy Air France-KLM, po raz pierwszy w historii planuje zwolnienia pracowników. Prace może stracić nawet kilka tysięcy osób.