• Informacje na temat:

  zwolnienia z abonamentu

Artykuły na temat: zwolnienia z abonamentu
 • Dziadek w grudniu kończy 75 lat. Czy to prawda, że nie będzie już musiał płacić abonamentu radiowo-telewizyjnego? Jeśli tak, to co powinien zrobić, aby skorzystać z tej możliwości? Magdalena z Tomaszowa Lub.

 • Abolicja dla niepłacących abonamentu rtv

  W ostatnich miesiącach nasiliły się działania Poczty Polskiej związane z roznoszeniem monitów o zapłatę zaległego abonamentu radiowo-telewizyjnego.

 • Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) zyska dostęp do bazy PESEL. Dzięki temu sama będzie sprawdzać czy ktoś ukończył ustawowy wiek uprawniający do zwolnienia z opłat i automatycznie rejestrować, że(...) ułatwień dla innych osób, które mają prawo do zwolnienia z opłat abonamentowych, czyli m.in. tych, którzy ukończyli 60 lat oraz mają prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50

 • Sejm zwalnia automatem z płacenia abonamentu rtv

  Abonament rtv. Sejm zwolnił automatem osoby po 75. roku życia z płacenia abonamentu. Do tej pory, takie osoby musiały składać oświadczenia w odpowiednim urzędzie pocztowym.

 • ...1825,30 zł brutto). Ta ulga nie działa automatycznie. Trzeba pójść na pocztę, przedstawić dokumenty uprawniające do zwolnienia (np. odcinek emerytury), dowód osobisty i wypełnić formularz zwolnienia...

 • Osoby powyżej 75. roku już nie będą musiały stawiać się na poczcie, żeby potwierdzać, że nie muszą płacić abonamentu RTV - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1204 ze zm.). Nie będzie natomiast abolicji dla tych, którzy dzisiaj są ścigani za to, że nie płacili, chociaż podlegają zwolnieniu.

 • Skończyłam 60 lat, czy to wystarczy, aby nie płacić abonamentu za telewizor? Czy trzeba dopełnić jakichś formalności, aby być zwolnionym z opłat? - dopytuje Irena U. z Nowego Sącza.

 • Przewodniczący KRRiT o abonamencie

  Chociaż niemal wszystkie gospodarstwa domowe w Polsce posiadają odbiorniki radiowe i telewizyjne, abonament terminowo płaci zaledwie 10 procent z nich. To jeden z najgorszych wyników w Europie - podkreśla przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski.

 • Niebawem przechodzę na emeryturę. Znajomy powiedział mi, że jako emerytka nie będę już miała obowiązku opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego. Tylko podobno muszę to gdzieś zgłosić. Jak to mogę załatwić? Henryka z Poznania...

 • Abonament rtv: Poczta zwolni z opłat osoby, które ukończyły 75 lat

  "Rzeczpospolita" przypomina, że osoby, które ukończyły 75 lat, będą automatycznie zwalniane z płacenia abonamentu rtv. Nie muszą też załatwiać żadnych formalności. Od 9 października obowiązuje bowiem nowelizacja ustawy o opłatach abonamentowych.