• Informacje na temat:

  zwolnienia z opłaty abonamentowej

Artykuły na temat: zwolnienia z opłaty abonamentowej
 • Z opłaty abonamentowej zwolnione są m.in. osoby, które ukończyły 60 lat, ale pod warunkiem, że mają prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia. Dopiero ukończenie 75 lat uprawnia do zwolnienia z obowiązku uiszczania abonamentu bez...

 • Gliński o projekcie ustawy abonamentowej: Nie wprowadzamy żadnej nowej opłaty

  - Projekt dotyczący uszczelnienia poboru abonamentu radiowo-telewizyjnego nie wprowadza żadnych nowych opłat dla jakiejkolwiek grupy obywateli - mówił podczas pierwszego czytania projektu nowelizacji ustawy abonamentowej wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Głos zabrali także posłowie opozycji. Byli przeciwni nowej ustawie. Furgo z PO powiedział, że motywuje ona obywateli do buntu

 • ...przewidują taką ulgę, ale by z niej skorzystać, trzeba na poczcie złożyć specjalny formularz oraz okazać dowód osobisty. Poczta Polska, która pobiera opłaty za abonament RTV i przekazuje je do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) zyska dostęp do bazy PESEL. Dzięki temu sama będzie sprawdzać czy ktoś ukończył ustawowy wiek uprawniający do zwolnienia z opłat i automatycznie rejestrować, że...

 • Abonament rtv: Automatyczne zwolnienie dla osób po 75. roku życia

  Osoby, które ukończyły 75 lat, nie będą musiały już składać oświadczenia uprawniającego do zwolnienia z opłaty abonamentowej.

 • Płacić, nie płacić? Abonament za radio i telewizję już od wielu lat wzbudza dużo emocji. Czy będą wreszcie jasne uregulowania w sprawie tej opłaty? Właśnie rząd przygotowuje rozwiązania prawne. Plany są takie, by były przyjęte w bieżącym roku.

 • Do Sejmu wpłynął projekt noweli dotyczącej opłat abonamentowych

  Do Sejmu wpłynął rządowy projekt nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych, który zakłada m.in. włączenie dostawców telewizji płatnej do procesu rejestracji odbiorników i identyfikacji ich użytkowników - ma to pozwolić na poprawę skuteczności poboru abonamentu radiowo-telewizyjnego.

 • Senatorowie chcą abolicji (zwolnienia z kar i opłat) dla osób, które – choć są zwolnione z opłat za abonament RTV – nie dopełniły formalności, aby z tej ulgi skorzystać.

 • Operatorzy płatnej telewizji w Polsce oczekują porzucenia pomysłu "nierównego traktowania obywateli" w zakresie poboru opłaty abonamentowej. Resort kultury odpowiada: projekt ustawy abonamentowej jest całkowicie zgodny z polskim prawem i uzyskał pozytywną opinię Rady Legislacyjnej i GIODO.

 • ...dostęp do rejestru PESEL i ma obowiązek sama weryfikować prawo seniorów do zwolnienia z opłaty abonamentowej. Jeśli więc po 75. urodzinach przestaniesz płacić abonament i dostaniesz upomnienie, nie(...)}}--> Ważna zmiana dla osób 75+ Osoby, które ukończyły 75 lat, od lat były zwolnione z opłaty abonamentowej. By skorzystać z tego uprawnienia, musiały jednak złożyć na poczcie...

 • Opłaty abonamentowe: Można zrezygnować z telewizji, ale nie za darmo

  Obowiązek przekazywania przez płatne telewizje danych swoich klientów Poczcie Polskiej nie pozwoli na bezkosztowe wypowiadanie umów.