• Informacje na temat:

  zwrot za kasę fiskalną

Artykuły na temat: zwrot za kasę fiskalną
 • Zamierzam podjąć działalność gospodarczą i wiem, że powinnam kupić kasę fiskalną. Czy urząd skarbowy zwraca takie wydatki? Olga z Wyszkowa.

 • Ulga na kasę fiskalną. Zawieszenie firmy może bardziej zaszkodzić niż pomóc

  Trudno o bardziej restrykcyjne przepisy niż te o uldze na zakup kasy rejestrującej. Z jednej strony niełatwo ją uzyskać, bo np. odliczenie nie przysługuje na urządzenia dokupowane w trakcie prowadzenia działalności. Z drugiej strony bardzo łatwo ją utracić. Wystarczy, że kasa nie jest używana w firmie przez 3 lata, o czym fiskus dowiaduje się z protokołu odczytu zawartości pamięci fiskalnej.

 • ...otrzymamy. Inne ważne zmiany, z których można już korzystać przy rozliczeniu z dochodów za 2014 r., dotyczą ulgi prorodzinnej. Wszyscy – niezależnie od uzyskanych dochodów otrzymają całkowity zwrot odpisu(...). Podatnicy, którzy rozpoczęli świadczenie usług w latach wcześniejszych i kontynuują działalność w 2015 r., będą musieli wprowadzić kasy od 1 marca 2015 r. Jeśli ktoś rozpocznie działalność w 2015 r., kasę...

 • Zwrot towaru w przypadku sprzedaży zaewidencjonowanej w kasie fiskalnej i udokumentowanej fakturą

  Jestem czynnym podatnikiem VAT. Sprzedaż na rzecz osób prywatnych ewidencjonuję w kasie fiskalnej. Na życzenie klienta wystawiłem fakturę. Czy w przypadku zwrotu towaru powinienem go ująć w ewidencji zwrotów? Czy wystarczy wystawienie faktury korygującej?

 • Rząd przyjął nowelę ustawy o VAT dotyczącą kas fiskalnych online

  Rada Ministrów przyjęła w czwartek projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy Prawo o miarach. Projekt ustawy zakłada uszczelnienie systemu podatku VAT poprzez wprowadzenie kas fiskalnych online - poinformowało CIR.

 • System kas fiskalnych online już w przyszłym roku!

  Każdego roku budżet państwa polskiego traci ok. 12-14 proc. PKB w wyniku funkcjonowania tzw. szarej strefy. Sposobem na uszczelnienie systemu może być wdrożenie systemu kas fiskalnych online. Zdaniem ekspertów, nawet o 2,8 mld zł mogą wzrosnąć wpływy z podatku VAT po wdrożeniu systemu kas fiskalnych online.

 • Ulga z tytułu zakupu kasy fiskalnej

  Podatnicy, którzy rozpoczną ewidencjonowanie sprzedaży za pomocą kasy w obowiązujących terminach, mogą odliczyć od podatku należnego kwotę wydatkowaną na zakup każdej z kas zgłoszonych na dzień rozpoczęcia (powstania obowiązku) ewidencjonowania w wysokości 90% ceny zakupu kasy (bez podatku), nie więcej jednak niż 700 zł.

 • NSA uchylił interpretację fiskusa - przedsiębiorca może ponownie odliczyć wydatek na zakup kasy fiskalnej

  Naczelny Sąd Administracyjny zdecydował, że organy skarbowe błędnie odmawiały prawa do ponownego odliczenia wydatku na kasę fiskalną w przypadku przekształcenia przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną w jednoosobową spółkę kapitałową.

 • Zakończenie użytkowania kasy rejestrującej

  Podatnik, który kończy używać kasę rejestrującą np. z powodu likwidacji działalności, musi pamiętać o dopełnieniu obowiązków związanych z zakończeniem jej pracy. Jest on bowiem zobowiązany dokonać, z chwilą zakończenia przez kasę pracy w trybie fiskalnym, odczytu jej pamięci oraz jej wyrejestrowania. Przy czym przy niektórych czynnościach musi uczestniczyć serwisant kasy oraz pracownik właściwego

 • Kasy fiskalne online. Co będzie gromadził system

  W miejsce obecnych kas rejestrujących obrót VAT wprowadzone zostaną kasy online, przesyłające w czasie rzeczywistym informacje o transakcjach do centralnej bazy, prowadzonej przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej - zakłada projekt noweli ustawy o VAT, przygotowany przez resort finansów.