• Informacje na temat:

  zwrot za kase fiskalną

Artykuły na temat: zwrot za kase fiskalną
 • Zamierzam podjąć działalność gospodarczą i wiem, że powinnam kupić kasę fiskalną. Czy urząd skarbowy zwraca takie wydatki? Olga z Wyszkowa.

 • Podatnicy, którzy zainstalują kasy fiskalne online dostaną zwrot do 700 zł

  Podatnicy, objęci obowiązkiem instalacji kas fiskalnych online, dostaną zwrot do 700 zł kosztów zakupu - przewiduje projekt rozporządzenia MF. "Z uwagi na ograniczenia budżetu" zwrotu nie dostaną firmy, które wymienią kasę tradycyjną na online, a które nie muszą tego robić.

 • ...otrzymamy. Inne ważne zmiany, z których można już korzystać przy rozliczeniu z dochodów za 2014 r., dotyczą ulgi prorodzinnej. Wszyscy – niezależnie od uzyskanych dochodów otrzymają całkowity zwrot odpisu...

 • Zwrot towaru w przypadku sprzedaży zaewidencjonowanej w kasie fiskalnej i udokumentowanej fakturą

  Jestem czynnym podatnikiem VAT. Sprzedaż na rzecz osób prywatnych ewidencjonuję w kasie fiskalnej. Na życzenie klienta wystawiłem fakturę. Czy w przypadku zwrotu towaru powinienem go ująć w ewidencji zwrotów? Czy wystarczy wystawienie faktury korygującej?

 • Gdzie sprawdził się system kas fiskalnych online?

  Ograniczanie szarej strefy i luki podatkowej z wykorzystaniem systemów kas fiskalnych online (lub paragonów online) jest rozwiązaniem z powodzeniem stosowanym m.in. w takich krajach jak Węgry, Chorwacja, Turcja czy Bułgaria. Zdaniem ekspertów, nawet o 2,8 mld zł mogą wzrosnąć wpływy z podatku VAT po wdrożeniu systemu kas fiskalnych online.

 • Zmiany w zakresie kas fiskalnych w 2019 r.

  Z uwagi na trwające prace związane z nowelizacją ustawy o VAT polegające na określeniu przepisów wprowadzających nowy rodzaj kas rejestrujących (tzw. kasy on-line) Minister Finansów przedstawił projekt nowego rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących (projekt z dnia 5 listopada 2018 r.).

 • Rząd przyjął nowelę ustawy o VAT dotyczącą kas fiskalnych online

  Rada Ministrów przyjęła w czwartek projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy Prawo o miarach. Projekt ustawy zakłada uszczelnienie systemu podatku VAT poprzez wprowadzenie kas fiskalnych online - poinformowało CIR.

 • Ulga na kasę fiskalną. Zawieszenie firmy może bardziej zaszkodzić niż pomóc

  Trudno o bardziej restrykcyjne przepisy niż te o uldze na zakup kasy rejestrującej. Z jednej strony niełatwo ją uzyskać, bo np. odliczenie nie przysługuje na urządzenia dokupowane w trakcie prowadzenia działalności. Z drugiej strony bardzo łatwo ją utracić. Wystarczy, że kasa nie jest używana w firmie przez 3 lata, o czym fiskus dowiaduje się z protokołu odczytu zawartości pamięci fiskalnej.

 • Ulga z tytułu zakupu kasy fiskalnej

  Podatnicy, którzy rozpoczną ewidencjonowanie sprzedaży za pomocą kasy w obowiązujących terminach, mogą odliczyć od podatku należnego kwotę wydatkowaną na zakup każdej z kas zgłoszonych na dzień rozpoczęcia (powstania obowiązku) ewidencjonowania w wysokości 90% ceny zakupu kasy (bez podatku), nie więcej jednak niż 700 zł.

 • NSA uchylił interpretację fiskusa - przedsiębiorca może ponownie odliczyć wydatek na zakup kasy fiskalnej

  Naczelny Sąd Administracyjny zdecydował, że organy skarbowe błędnie odmawiały prawa do ponownego odliczenia wydatku na kasę fiskalną w przypadku przekształcenia przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną w jednoosobową spółkę kapitałową.