• Informacje na temat:

  zwrot za materiały budowlane

Artykuły na temat: zwrot za materiały budowlane
 • Od 2014 r. o zwrot za materiały użyte do budowy lub remontu domu można występować tylko na zasadzie tzw. praw nabytych. Oznacza to, że jedynie ci, którzy...

 • W całym 2015 r. w ramach programu MdM wnioskodawcy otrzymali łącznie 690 tys. zł zwrotu podatku VAT za materiały budowalne - poinformowało PAP biuro prasowe Ministerstwa Finansów. Do urzędów skarbowych napłynęło 272 wniosków, a pozytywną decyzją o zwrocie VAT wydano w 129 przypadkach.

 • Ogłoszono właśnie limi ty zwrotu, które będą obowiązywać w najbliższym kwartale (od 1 października do 31 grudnia). Jeżeli nie korzystamy z innych ulg budowlanych i wniosek o zwrot(...) o zwrot różnicy w podatku trzeba złożyć w swoim urzędzie skarbowym.

 • Ile czasu zajmuje remont lub wykończenie mieszkania?

  Przystępując do remontu lub wykończenia mieszkania często próbujemy obliczyć czas potrzebny do przywrócenia pełnej sprawności pomieszczeń. Niestety niektóre prace mogą być dość czasochłonne. W poniższym tekście przybliżymy najważniejsze czynniki, które wpływają na czas przeprowadzenia remontu lub wykończenia mieszkań.

 • Osoby, które przed 1 stycznia 2014 roku poniosły wydatki na zakup materiałów budowlanych i mogą to udokumentować fakturą, mają 5 lat na uzyskanie zwrotu części podatku VAT.

 • Czy warto wspierać budownictwo tak jak Węgrzy?

  Pod koniec minionego roku mogliśmy się dowiedzieć, że węgierski rząd drastycznie zmniejszył stawkę podatku VAT, która dotyczyła nowych domów i mieszkań (z 27 proc. do 5 proc.). Taka zmiana obowiązuje już od 1 stycznia 2016 r. Wiele osób uważa, że rozwiązanie, które wybrał rząd Viktora Orbana, można by zastosować w naszym kraju.

 • Słyszałam, że od tego roku zmieniają się zasady odliczania podatku VAT za materiały budowlane. Czy to prawda? Urszula z Krotoszyna...

 • W Polsce jest już ponad 500 ekologicznych budynków. Od przyszłego roku zacznie ich szybko przybywać

  Budynki odpowiadają za około 40 proc. zużycia energii i tym samym za 36 proc. emisji CO2. Obecnie nawet 75 proc. budynków w UE jest nieefektywnych energetycznie. To ogromne wyzwania dla budownictwa, zwłaszcza w kontekście wprowadzanych zmian prawnych. W 2019 roku nie będą wydawane pozwolenia na budowę budynków, które nie mają w swojej strukturze elementów aktywnych produkujących energię. Rozwiązaniem mogą być systemy fotowoltaiczne zintegrowane z budynkiem, które pozwalają na spore...

 • Zrobiłem remont domu. Czy zwrócą mi VAT za kupione materiały budowlane? Emeryt , Kowale...

 • Czesi, Węgrzy i Słowacy mają swoje Mieszkanie Plus?

  Program Mieszkanie dla Młodych definitywnie przechodzi do historii. Za rok prawdopodobnie nie będą już dostępne żadne dotacje z MdM-u. Podczas gdy polskie władze rezygnują z dopłat do wkładu własnego, podobne rozwiązanie właśnie forsuje węgierski rząd.