• Informacje na temat:

  zwrot zawieszonych emerytur 2014

Artykuły na temat: zwrot zawieszonych emerytur 2014
 • W grudniu 2008 r. wystąpiłam do ZUS-u o przyznanie mi należnej emerytury. W 2011 r. musiałam ją jednak zawiesić, bo pracowałam nadal w tym samym zakładzie pracy. Takie niestety były przepisy! Słyszałam, że przysługuje mi wyrównanie świadczeń. Rzeczywiście? Anna z Bielska-Białej...

 • Rewolucja w III filarze. Co oznacza dla nas Polski Fundusz Rozwoju?

  - Chcemy przeciąć węzeł gordyjski w sposób uczciwy dla ludzi - mówi w wywiadzie dla DGP Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR)

 • Powstanie PGG dobre dla wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego - Szydło

  Górnicze i energetyczne spółki, banki, instytucje finansowe i związkowcy porozumieli się ws. zasad utworzenia Polskiej Grupy Górniczej, która przejmie kopalnie Kompanii Węglowej. Przedstawiciele rządu podkreślają, że ten krok uratuje miejsca pracy i wzmocni bezpieczeństwo energetyczne.

 • Rok 2014 według analityków Open Finance

  Na giełdzie będzie można zarobić, co przyciągnie nowe środki do funduszy akcji i mieszanych. Skorzystają też fundusze obligacji korporacyjnych, które nieoczekiwanie okazały się hitem 2013 r. Posiadacze lokat nadal nie doczekają wyraźnego wzrostu oprocentowania depozytów, chyba, że w promocyjnej ofercie. Za to niskie odsetki polubią kredytobiorcy - liczba zaciąganych kredytów hipotecznych wróci do punktu równowagi typowego dla naszego rynku, czyli ok. 200 tys. rocznie.

 • Ważą się losy 15 mln Polaków!

  W mijającym tygodniu węgierski rząd ogłosił że chce przejąć kontrolę nad wartymi 14,6 miliardów dolarów aktywami zarządzanymi przez fundusze emerytalne, aby obniżyć poziom deficytu budżetowego oraz długu publicznego. U nas, dyskusja nad zmianami które czekają fundusze emerytalne zbliża się ku końcowi.

 • Osiem ministerstw zaoszczędzi ponad 4,5 mld zł

  Osiem z osiemnastu ministerstw zaoszczędzi w sumie ponad 4,5 mld zł - wynika z danych zebranych przez PAP. Liderami cięć są resorty: obrony, rolnictwa i nauki, najmniej obetnie swoje wydatki ministerstwo administracji.

 • Grecką gospodarkę czeka bolesna kuracja

  Czy warto pomagać Grecji? Trudno o jednoznaczną odpowiedź. Obarczona ona bowiem jest skrajną niepewnością. Nie można jednoznacznie przeprowadzić kalkulacji rentowności inwestycji jaką będzie kolejna akcja ratunkowa. Możemy co najwyżej zastanawiać się, jakie jest prawdopodobieństwo zaistnienia różnych scenariuszy.