• Informacje na temat:

  zysk

Artykuły na temat: zysk
 • .... Zdematerializowana postać obligacji wyklucza ich zgubienie, sfałszowanie bądź kradzież. 5. Na IKE-Obligacje wolno oszczędzać już 16–nastolatkom, pod warunkiem, że w danym roku kalendarzowym uzyskały(...) remont mieszkania. Oprocentowanie daje realny zysk na poziomie 3% w skali roku. Warto jednak pamiętać, że Listopadowej 13-tki nie można nabyć w ramach IKE-Obligacje.

 • Inwestycje w zagraniczne aktywa to sposób na dwucyfrowe zyski

  Złoty od kilku miesięcy traci wobec większości walut. Są jednak tacy, którzy mogą dziś realizować dwucyfrowe zyski. To osoby, które ulokowały swe pieniądze w zagranicznych aktywach - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank.

 • Zysk nie dla biednych i nie dla bogatych. Kto zyska na podniesieniu kosztów uzyskania przychodów?

  Na podniesieniu kosztów uzyskania przychodów zyskają najbardziej ci podatnicy, którzy nie skorzystali na zwiększeniu kwoty wolnej, a zarabiają poniżej średniej krajowej.

 • JR HOLDING, spółka notowana na rynku NewConnect od listopada 2012 r., wypracowała w 2015 r. skonsolidowany zysk netto w kwocie 6,6 mln zł i w porównaniu do wcześniejszego roku, w którym wyniósł on 2,6 mln zł, wzrósł o ponad 154% (przy przychodach netto ogółem 12,8 mln zł na koniec 2015 roku, wobec 6,7 mln zł na koniec 2014 roku). Był to tym samym najlepszy rok dla Emitenta w całej jego historii.

 • Musimy zacząć dzielić się zyskiem

  Zmiany technologiczne zmieniają sposób pracy i rekrutacji najmłodszych pokoleń. Pracodawcy muszą się dostosować do nowych warunków. Ale przede wszystkim muszą zacząć się dzielić zyskiem, jeśli chcą zdobyć lojalność i zaangażowanie nowej fali pracowników - to najważniejsze konkluzje panelu "Pracownik i pracodawca wobec technologii przyszłości" jaki odbył się w ramach IX Europejskiego Kongresu...

 • Banki wciąż mają wielkie zyski. W I kwartale br. zarobiły ponad 4 mld zł.

  Działające w Polsce banki wciąż zarabiają miliardy złotych. Zysk netto banków w pierwszym kwartale 2015 roku wzrósł o 1,6 proc. (licząc rok do roku) i przekroczył 4 mld zł (dokładnie wyniósł 4,04 mld zł) - poinformował Narodowy Bank Polski.

 • Przeprowadzam się na jakiś czas do swojej córki, by pomóc jej przy dzieciach. Postanowiłam wynająć więc swoje mieszkanie, żeby nie stało puste i  aby trochę dorobić. Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy z wynajmującym? A może iść do notariusza? Jadwiga z Poznania

 • Grupa Famur podsumowała trzy kwartały 2015 roku osiągając w tym okresie skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 615,2 mln zł (wzrost o 36,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku). Zysk netto Grupy w pierwszych dziewięciu miesiącach br. wyniósł 44,2 mln zł, a EBITDA 144,7 mln zł.

 • Mam rodzinne gospodarstwo pięknie położone nad rzeką. Jest w nim duży ogród, hoduję zwierzęta – owce, kozy, konie i kucyki. Dzieci radzą, abym zdecydowała się na agroturystykę. Czy to prawda, że z zysków od takiej działalności nie trzeba płacić podatku? Czy dotyczy to również sprzedawanej gościom żywności własnego wyrobu, np. kozich i owczych serów, mleka? Stefania, woj. lubelskie...

 • Będzie podatek od hipotetycznych, czyli niezrealizowanych, zysków

  Koniec z przenoszeniem aktywów albo rezydencji podatkowej do innego kraju tylko po to, aby uniknąć w Polsce PIT lub CIT. Ministerstwo Finansów pracuje nad przepisami, które sprawią, że przestanie się to opłacać.